ME v malom futbale: Slováci začali víťazstvom nad Belgickom 2:0

Slovenskí reprezentanti v malom futbale vstúpili do ME 2022 v Košiciach víťazstvom nad Belgickom 2:0. V sobotnom zápase A-skupiny skórovali Lukáš Janič a Dušan Dzíbela. Domáci nastúpia na ďalší duel v nedeľu o 18.30 h proti Taliansku.

04.06.2022 21:48
Ladislav Borbély Foto: ,
Tréner Slovenska Ladislav Borbély v zápase A-skupiny Slovensko - Belgicko.

A-skupina:

Slovensko – Belgicko 2:0 (1:0)
Góly: 44. Janič, 50.+1 Dzíbela. ŽK: Mohamadi, Toma (obaja Belg.). Rozhodovali: Ionescu (Rum.), Malinov (Bul.), Popovič, Ljumovič (obaja ČH)
Slovensko: Kapraľ, Pella – Kuhajdík, Mikluš, Beliš, Gere, Janič, Ďuráči, Rožník, Repa, Buchel, Dzíbela, Brestovanský, Bombicz, Paukner
Belgicko: Modenese, Raya Garcia – Dubois, El-Takny, Neupoglu, M. Dubois, Akodad, Toma, Albanese, Debouck, Bah, Dethier, Mohamadi

Trent Alexander-Arnold Čítajte viac Čakali 60 rokov, Budapešť bude hore nohami. Maďari zdolali Anglicko!

Slováci mali od úvodu viac z hry a v domácom prostredí sa snažili otvoriť skóre. V 9. minúte nedostal loptu do belgickej bránky Repa, ten istý hráč krátko nato nepotrestal chybu súpera v rozohrávke, ale sľubnú šancu mali aj hostia, keď Toma trafil konštrukciu bránky.

Žrď trafili aj slovenskí hráči, v 29. minúte neuspel Janič. Postupom času pribúdali gólové príležitosti, naďalej boli aktívnejší slovenskí reprezentanti. Gólovej odmeny sa dočkali v 44. minúte. Mikluš po víťaznom súboji s Akodadom pripravil gólovú pozíciu pre Janiča – 1:0.

Sľubnú príležitosť vyrovnať mal Neupoglu, ale brankár Kapraľ podržal slovenský tím. Definitívnu podobu výsledku dal v nadstavenom čase Dzíbela, ktorý po priamom kope využil voľný priestor v defenzíve súpera – 2:0.

Víťazstvo slovenských futbalistov nad Bielorusmi Fotogaléria - 9 fotiek Všetky fotky
Kapitán Slovákov Milan Škriniar v debate s...
Viac na túto tému: #malý futbal