Brutálny výprask. Oslabené Košice potupili Petržalku na jej trávniku

Futbalisti FC Košice zvíťazili v nedeľnom stretnutí 26. kola II. ligy na ihrisku FC Petržalka vysoko 8:3, hoci od 39. minúty hrali bez vylúčeného Mateja Moška.

24.04.2022 14:18
SR Košice šport futbal SP štvrťfinále Trenčín KEX Foto: ,
Futbalisti Košíc na archívnej snímke.

V oslabení dokázali streliť v druhom polčase päť gólov. V prvom dejstve dal v drese hostí čistý hetrik Samuel Gladiš.

Lídrom tabuľky je Podbrezová s náskokom troch bodov pred Banskou Bystricou.

SR Futbal FL 6. kolo udržanie Zlaté Moravce Michalovce NRX Čítajte aj Žilina opäť nevyhrala a rozlúčila sa s trénerom. ViOn je bližšie k baráži

Do Fortuna ligy postúpi priamo víťaz II. ligy, ktorý v nej nahradí Pohronie. Druhý tím druhej najvyššej súťaže sa stretne v dvojzápasovej baráži s predposledným mužstvom FL, víťaz si zaistí miestenku v najvyššej súťaži v ročníku 2022/2023.

II. liga – 26. kolo

FC Petržalka – FC Košice 3:8 (0:3)
Góly: 66. Sliacky, 76. Harba, 84. Hronec – 18., 23. a 33. Gladiš, 84. a 86. Cortes, 55. Jakúbek, 61. Pačinda (z 11 m), 68. Molvadgaard. Rozhodovali: Jurenka – Hrenák, Tůma, ŽK: Kozák – Pačinda, Moško, Lásik, Gallovič, ČK: 39. Moško (Košice) po 2. ŽK, 324 divákov.

MŠK Žilina B – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)
Gól: 15. Franko. Rozhodovali: Glova – Ádám, Hrebeňár, ŽK: Tandara (Žilina B), 73 divákov.

ŠK Slovan Bratislava B – FK Humenné 2:3 (1:2)
Góly: 25. Da Silva, 77. Haramia – 15. a 76. Streňo, 30. Hamuľak. ŽK: Vojtko, Božík – Hamuľak, Zlacký. Rozhodoval: Ježík, 86 divákov

Partizán Bardejov – FC Rohožník 2:3 (0:2)
Góly: 49., 60. Cmiljanovič – 24., 31. Frimmel, 55. Pittner. Rozhodoval: Dohál, 100 divákov

FK Dubnica nad Váhom – MFK Skalica 3:1 (0:0)
Góly: 81. Vujoševič, 90. Isaac, 90.+ Babovič – 76. Šebesta. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Kramár, Pleva, Babovič, Méres – Kostelník, Nagy, 275 divákov

KFC Komárno – FC ŠTK 1914 Šamorín 0:2 (0:2)
Góly: 16. Nagy, 32. Vrábel. Rozhodoval: Čiernik, ŽK: Abrahám, Bayemi, Mészáros, Szetei, Németh – Malý, Nagy, Baez, 410 divákov

MŠK Púchov – MŠK Námestovo 2:0 (0:0)
Góly: 52. Ramon, 55. Ullman. Rozhodoval: Greško, ŽK: Holáň – Kobylarczyk, Habiňák, Chorvát, ČK: 75. Chorvát po druhej ŽK, 418 divákov

Slavoj Trebišov – FK Železiarne Podbrezová 0:4 (0:3)
Góly: 19., 21. Galčík, 25. Kuzma, 63. Pavúk. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Paraj, Godál, Grendel (všetci Podbrezová), 300 divákov

Viac na túto tému: #FC Petržalka #FC Košice