Veľké derby vo finále po 12 rokoch. O trofej si zahrá Slovan proti Trnave

Futbalisti FC Spartak Trnava postúpili do finále Slovnaft Cupu. Po úvodnom domácom víťazstve 3:0 triumfovali v stredajšej odvete semifinále na ihrisku FK Senica ešte presvedčivejšie 4:0.

20.04.2022 21:35
Martin Škrtel v súboji s Abdoulaye Ouattarom. Foto: ,
Na snímke vľavo hráč Trnavy Martin Škrtel a hráč Senice Abdoulaye Ouattara počas odvetného zápasu semifinále SP - Slovnaft Cupu FK Senica - FC Spartak Trnava.

Po druhýkrát v ére samostatnosti Slovenska sa tak vo finále stretnú dva najslávnejšie slovenské kluby, Slovan Bratislava a Spartak Trnava. V roku 2010 sa duel týchto súperov skončil jasným triumfom belasých 6:0. Súboj o víťaznú trofej je na programe 8. mája.

Seničania nedokázali zdramatizovať dvojzápas, naopak, Trnavčania napriek pohodlnému náskoku z domáceho duelu neponechali nič na náhodu a expresne rozhodli aj o osude odvety.

SR Bratislava šport futbal SP 1/2 odveta Trenčín BAX Čítajte viac Derby o trofej je blízko. Slovan to však v odvete nemal ľahké

Hneď v úvodnej minúte sa na prvé krídlo prihnal Olejník, loptu si v šprinte prebral Iván, ten poslal prízemnú prihrávku pred bránku na nabiehajúceho Yusufa, ktorý tiesnený defenzívou otvoril skóre.

Senica si naďalej nevedela dať rady s rýchlostnými typmi Trnavy. V 20. minúte pridali hostia ďalší zásah, v súperovej šestnástke čakali vo veľkom počte na center z ľavej strany, ten si našiel Ramadana, ktorý prudkým volejom s prispením žrde prekonal Chropovského.

Malta Futbal SR Rakúsko Trnava Príprava Malta Cup Čítajte viac Trnava je jednou nohou vo finále. K jasnej výhre jej pomohol aj kuriózny gól

Spartak kontroloval priebeh a domácich priveľmi nepúšťal na svoju polovicu. V 60. minúte utrpela Senica ďalšiu ranu, Koprna sa pri obrannom zákroku uhýbal spoluhráčovi, no VAR odhalil, že nešťastne zahral rukou, a hlavný rozhodca Smolák po prezretí videozáznamu nariadil jedenástku.

Premenil ju Iván. Na opačnom konci zahrozil jedine striedajúci Niarchos, ktorého tečovaný pokus išiel tesne vedľa. Ináč sa však „andeli“ bavili jedným útokom za druhým a onedlho v ich tábore opäť prepukli gólové oslavy.

Na Chropovského sa osamotene vyrútili dvaja Trnavčania, senický brankár ešte vyrazil tutovku striedajúceho Ristovského, ale bez pomoci obrancov nemal nárok na dorážku Olejníka.

FK Senica – FC Spartak Trnava 0:4 (0:2)

Góly: 1. Yusuf, 20. Ramadan, 60. Iván (z 11 m), 68. Olejník. ŽK: Ouattara (Senica). Rozhodovali: Smolák – Pozor, Bednár

Senica: Chropovský – Koprna, Mihál, Mayounga, Anaba (80. Vrablic) – Mašulovič, Ouattara (46. Niarchos) – Vikri (64. Kudláč), Duda (64. Bíly), Sulaeman – J. Buchel (80. Prelec)

Trnava: Kamenár – Čurma (61. Jendrek), Škrtel (61. Ujlaky), Kóša, Bolaji – Procházka (46. Bukata) – Iván, Ramadan, Vlasko (61. Ristovski), Yusuf (46. Kozak) – Olejník

/prvý zápas 0:3, Trnava postúpila do finále/

Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Spartak Trnava #Slovenský pohár