Semifinálové dvojice sú známe, Trnava sa vyhla Slovanu

Futbalisti obhajcu trofeje Slovana Bratislava sa v semifinále 53. ročníka Slovenského pohára Slovnaft Cupu 2021/2022 stretnú s AS Trenčín.

18.03.2022 10:39
slovan Foto: ,
Futbalisti Slovana nastúpia proti Trenčínu.

Druhú dvojicu tvoria Spartak Trnava a FK Senica. Rozhodol o tom piatkový žreb tejto fázy na Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) v Bratislave.

Sedemnásťnásobný víťaz SP Slovan zabojuje o tretie finále v rade, Trenčania sa do semifinálovej fázy pohára neprebojovali od ročníka 2015/16, keď ho aj celkovo ovládli.

Trnava sa do semifinále kvalifikovala prvýkrát od ročníka 2018/19, v ktorom sa tešili jej hráči z celkového víťazstva. Senica bola naposledy v kvartete v roku 2017, keď ju vyradil Slovan.

Súboje semifinále sa hrajú už na dva zápasy systémom doma – vonku. Prvé sú na programe 5. a 6. apríla, odvety sa uskutočnia o dva týždne neskôr 19. a 20. apríla. Úradný čas výkopu je 19.30 h, zápasy v priamych prenosoch prinesie Joj Šport.

V tejto sezóne už neplatí pravidlo o zvýhodnení gólu na ihriskách súperov, v prípade nerozhodného stavu po 90 minútach odvety nasleduje predĺženie 2×15 minút, resp. rozstrel z 11 m. Víťaz pohára si vybojuje účasť v 1. predkole Európskej konferenčnej ligy UEFA 2022/2023.

Viac na túto tému: #futbal #slovan #Slovenský pohár