Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Proti Rusom nikdy! Poliaci odmietajú hrať baráž o účasť na MS 2022

Poľsko nenastúpi proti Rusku na marcové semifinále baráže o postup na majstrovstvá sveta vo futbale. V sobotu o tom informoval prezident Poľskej futbalovej federácie (PZPN) Cezary Kulesza.

26.02.2022 11:16
Rusko, Poľsko, futbal Foto:
Momentka zo zápasu medzi Ruskom a Poľskom v júni 2021.
debata (17)

„Už žiadne slová, je čas konať!“ napísal Kulesza na svojom profile na twitteri v príspevku, ktorý zdieľala i federácia, a krátko nato pridali rovnaké posolstvo aj hráči Robert Lewandowski či Kamil Glik.

„V súvislosti s eskaláciou agresie Ruskej federácie proti Ukrajine sa poľská reprezentácia nechystá odohrať zápas play off s Ruskom. Toto je jediné správne rozhodnutie,“ píše sa ďalej vo vyhlásení.

Poľsko už pred dvoma dňami požadovalo, aby Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) presunula zápas, ktorý sa mal konať 24. marca, z Ruska na neutrálnu pôdu. FIFA im však spočiatku nevyhovela.

Ruská sedmička. Kto sa dostal na sankčný zoznam? Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Olympijský víťaz v zápasení Artur Tajmazov....

„FIFA odsudzuje použitie sily Ruska na Ukrajine a akýkoľvek druh násilia na vyriešenie konfliktov. Pokiaľ ide o futbalové záležitosti na Ukrajine a v Rusku, FIFA bude naďalej monitorovať situáciu a aktualizácie ohľadom kvalifikačných zápasov MS oznámi včas,“ citovala agentúra DPA zo stanoviska strešnej organizácie.

Česko a Švédsko, ktoré by sa mohli stretnúť vo finále play off s Ruskom, taktiež požadovali preloženie zápasu z krajiny. Kulesza oznámil, že rokuje s českými i švédskymi predstaviteľmi, aby prezentovali FIFA „spoločnú pozíciu“.

Alexander Ovečkin Čítajte viac Ovečkina bombardujú otázkami na Putina. Teraz prelomil mlčanie
17 debata chyba
Viac na túto tému: #MS 2022 Katar #vojna na Ukrajine #ruskí futbalisti #poľskí futbalisti