Skalp Brazílie bol blízko. Ekvádorčania zúrili, VAR odvolal dve červené i penalty

Futbalisti Ekvádoru sú jedno víťazstvo od postupu na MS 2022 v Katare po domácej remíze 1:1 s lídrom tabuľky Brazíliou.

28.01.2022 07:42
Ekvádor, Brazília Foto: ,
Rozhodca Wilmar Roldan ukazuje na biely bod, penaltu následne odvolal.

V chaotickom dueli v Quite rozhodca dvakrát odvolal červenú kartu pre brazílskeho brankára Alissona Beckera i dve penalty pre domácich.

Argentína vyhrala v Čile 2:1 a výrazne skomplikovala domácim pozíciu v boji o postup z juhoamerickej kvalifikácie. Brazília i Argentína sú naďalej bez prehry a už v predstihu mali účasť na šampionáte istú.

Lionel Messi Čítajte viac Brazília ustrážila Messiho, Argentína postupuje. Šláger mal i kontroverziu

Ekvádor si zabezpečí postup do Kataru v prípade, že na budúci týždeň vyhrá v stretnutí proti Peru. Bod v dueli s Brazíliou zariadil domácim vyrovnávajúcim gólom na 1:1 štvrťhodinu pred koncom hlavou Felix Torres.

Brazílčanom chýbal Neymar, zotavujúci sa po zranení, a ujali sa vedenia už v 6. minúte po presnom zásahu Casemira.

Brankár Alisson dvakrát inkasoval od kolumbijského rozhodcu Wilmara Roldana červenú kartu, ale po zásahu VAR svoj verdikt zakaždým korigoval.

V prvom polčase po faule na Ennera Valenciu zmenil vylúčenie na kartu žltej farby a ďalšiu opravu urobil už v nadstavenom čase, keď dokonca po zákroku Alissona ukázal na penaltový bod.

Pokutový kop i trest pre brankára po revízii cez video odvolal a duel sa tak skončil deľbou bodov. Oba tímy už v prvom polčase prišli o vylúčeného hráča – boli nimi Alexander Dominguez na domácej a Emerson Royal na hosťujúcej strane.

Kouč Ekvádoru Gustavo Alfaro sa po dueli hneval na výkon rozhodcu i rozhodnutia VAR, ktoré v kontroverznom dueli odvolali dve vylúčenia Alissona i dve penalty pre domáci tím:

„Sme šokovaní vývojom zápasu a všetkými zvláštnymi vecami, čo sa tu dnes udiali. Nežiadam pre nás žiadnu láskavosť, chcem len spravodlivosť. Cítime, že sme mali šancu dosiahnuť historické víťazstvo, ktoré nám vzali.“

Opačný názor prezentoval brankár Liverpoolu Alisson:

„Som rád, že máme VAR, inak by sme boli za tieto momenty neférovo penalizovaní. V oboch prípadoch som sa iba snažil zasiahnuť loptu a je jasné, že som sa jej dotkol.“

Ekvádor je momentálne na tretej priečke s päťbodovým náskokom pred Uruguajom, ktorý okupuje postupovú štvrtú priečku.

Al-Rayyan štadión Čítajte viac Katar je nebezpečný. Novinári môžu zmiznúť či skončiť v base

Priamo do Kataru sa dostanú prvé štyri tímy, piaty bude hrať interkontinentálnu baráž so zástupcom Ázie. Mimo hry je zatiaľ iba v tabuľke posledná Venezuela.

Argentína sa v Čile predstavila bez Lionela Messiho, ktorý sa zotavuje po nákaze koronavírusom, i bez na covid pozitívneho kouča Lionela Scaloniho.

O jej triumfe 2:1 rozhodli góly Angela Di Mariu a Lautara Martineza už v prvom polčase. Za domácich skóroval na 1:1 Ben Brereton Diaz.

Robert Lewandowski Čítajte viac Messi opomenul Lewandowského. Čo na to Poliak?

Argentína je v tabuľke druhá so štvorbodovou stratou na rivala Brazíliu. Čile stráca na štvrtú priečku tri body.

„Prišli sme bez najlepšieho hráča na svete i bez trénera, máme pozitívny prípady, strávili sme hodiny na letisku a napriek tomu sme vyhrali,“ tešil sa podľa agentúry AFP Di Maria. Argentínu viedli z lavičky asistenti Walter Samuel a Roberto Ayala.

Štadión Al Wakrah Čítajte viac MS v Katare? Plusy prevažujú, domnieva sa expert

Uruguaj si posilnil šance na postup vďaka triumfu 1:0 na ihrisku Paraguaja, ktoré zabezpečil Luis Suarez päť minút po prestávke. Bolo to prvé víťazstvo tímu pod taktovkou trénera Diega Alonsa, ktorý po sérii neúspešných výsledkov nahradil Oscara Tabareza.

Paraguaj je po prehre naďalej predposledný s výrazne oklieštenými možnosťami na postup.