Brazília nedala šancu Suárezovi a spol. Messi kritizoval rozhodcu

Futbalisti Brazílie a Argentíny pokračujú v juhoamerickej zóne kvalifikácie MS 2022 vo výborných výkonoch a stále nenašli premožiteľa.

15.10.2021 08:02
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi počas zápasu proti Peru.

V noci na piatok si Brazília poradila v Manause s Uruguajom presvedčivo 4:1 a s 31 bodmi tróni na čele tabuľky, pričom miestenka na šampionáte by jej už nemala ujsť.

Argentína zdolala Peru 1:0 vďaka presnej hlavičke Lautara Martíneza zo 43. minúty. Za Brazíliou zaostáva o šesť bodov.

Argentína natiahla šnúru bez prehry už na 25 zápasov.

Británia Belfast šport futbal Superpohár Chelsea Villarreal Čítajte viac Kto získa Zlatú loptu? Experti favorizujú Taliana

Lionel Messi po v Buenos Aires zápase kritizoval brazílskeho rozhodcu Wiltona Sampaia. „Vždy, keď vedie náš zápas, urobí to isté. Zdá sa, že to robí naschvál,“ napísal na instagrame.

Po konzultácii s videorozhodcom zrušil gól Cristiana Romera v 9. minúte. Diskutovaným momentom bol odkop brankára Pedra Galleseho, po ktorom zasiahol nohu Lautara Martíneza.

Sampaiova píšťalka zostala nemá a asistenciu VAR si nevyžiadal.

Neskôr, v 65. minúte, po faule Emiliano Martíneza odpískal penaltu pre Peruáncov, no tí šancu vyrovnať nevyužili. Lopta po jedenástke Yoshimara Yotúna skončila na brvne.

Na šampionát postúpia priamo štyri tímy, piaty čaká baráž.

Tretí je Ekvádor, ktorý uhral bezgólovú remízu na pôde Kolumbie. Hlboko v nadstavenom čase hostia tŕpli pri verdikte VAR, ktorý však napokon neuznal gól rukou Yerriho Minu.

Paraguaj po debakli 0:4 v Bolívii stráca na miestenku do Kataru štyri body.

koláž Čítajte viac Slečna Ronaldo vs. pani Messi. Jednu neznáša svokra, druhá žiari v Paríži

Za stavu 0:1 nepremenili hostia jedenástku a po prestávke inkasovali ďalšie tri góly. Bolívia sa bodovo dotiahla na svojho súpera, oba tímy majú na konte 12 bodov.