Ďalší účastník MS je známy, Maďari zaskočili Anglicko. Divočina v Tirane

Futbalisti Dánska sa ako druhá európska reprezentácia prebojovali na záverečný turnaj majstrovstiev sveta.

12.10.2021 22:54 , aktualizované: 23:33
Cristiano Ronaldo Foto: ,
Akrobatický pokus Cristiana Ronalda v zápase proti Luxembursku.

V utorňajšom domácom stretnutí kvalifikačnej F-skupiny zdolali Rakúsko 1:0 gólom Joakima Maehleho v 53. minúte. V ôsmich zápasoch nazbierali plný počet 24 bodov pri skóre 27:0 a z čela tabuľky ich už nemôže zosadiť nikto zo súperov.

Dáni sa pridali k Nemcom na zozname tímov s istotou účasti na MS 2022 v Katare. Po bezgólovom prvom polčase sa o kodanskom výsledku rozhodlo krátko po zmene strán.

Maďarskí fanúšikovia, Wembley Čítajte viac Maďarskí fanúšikovia sa posmievali kľačaniu aj vo Wembley. Potom prišlo na obušky

Thomas Delaney získal loptu na polovici ihriska, potiahol ju až na hranicu šestnástky, vyhol sa trom protihráčom a prihral Maehlemu, ktorý dal z prvej prízemnou strelou k žrdi jediný gól stretnutia. Dánsku to stačilo na víťazstvo a spečatenie postupu, keďže v tomto kvalifikačnom cykle stále neinkasovalo.

Na svetový šampionát sa priamo dostanú jedine víťazi skupín, mužstvá na druhých miestach zabojujú v baráži. Horšie ako na druhej pozícii už v A-skupine neskončí Portugalsko, ktoré na vlastnej pôde zdolalo Luxembursko s prehľadom 5:0.

Patrik Schick Čítajte viac Rusi definitívne odpílili Hamšíka a spol. Česi vezú body z Bieloruska

Hneď v úvode duelu premenil dve jedenástky Cristiano Ronaldo, ktorý svoju rekordnú zbierku rozšíril na 115 gólov v reprezentačnom drese, keď v závere riadneho hracieho času skompletizoval hetrik.

Portugalsko bude o postup súperiť s vedúcim Srbskom, ktoré zdolalo v domácom zápase Azerbajdžan 3:1 a vedie o bod.

Príležitosť zabezpečiť si umiestnenie na prvých dvoch priečkach nevyužilo Anglicko ako líder I-skupiny.

Maďarskí fanúšikovia vystrájali v Londýne Fotogaléria - 8 fotiek Všetky fotky
Maďarský reprezentant Loic Nego ukazuje na...

V londýnskom Wembley iba remizovalo s Maďarskom 1:1 po tom, ako na premenenú jedenástku hosťujúceho Rolanda Sallaia ešte do polčasu odpovedal John Stones.

Súboj v Tirane prerušili v závere na niekoľko minút. Po vedúcom zásahu hosťujúceho Karola Swiderského zasypali Poliakov domáci fanúšikovia pohárikmi a oba tímy odišli do šatní, po chvíli sa však duel dohral.

Poľskí futbalisti si chránia hlavy pred... Foto: SITA/AP, Franc Zhurda
Poľsko, fľaše, fanúšikovia Poľskí futbalisti si chránia hlavy pred letiacimi fľaškami z tribún v Tirane.

Ľvov
Ukrajina – Bosna a Hercegovina 1:1 (1:0)

Izrael – Moldavsko 2:1 (1:0)
Góly: 28. Zahavi, 49. Dabbur – 90.+5 Nicolaescu. ČK: 85. Reabciuk (Moldavsko) po 2. ŽK