Škóti dokonali obrat, Anglicko rozobralo Andorru. Maďari padli s Albánskom

Futbalisti Bosny a Hercegoviny zvíťazili v sobotňajšom zápase D-skupiny kvalifikácie MS 2022 v Kazachstane 2:0.

09.10.2021 21:22 , aktualizované: 22:58
Škótsko Foto: ,
Škótskí futbalisti oslavujú víťazný gól Scotta McTominaya.

O ich triumfe rozhodol dvoma gólmi útočník Smail Prevljak. Bosna si pripísala prvý triumf v skupine a na konte má šesť bodov a figuruje na treťom mieste. Druhá je Ukrajina, ktorá zvíťazila vo Fínsku 2:1. Na konte má osem bodov, no o zápas viac ako Bosna.

Prvú výhru i body do tabuľky C-skupiny vybojovala Litva, ktorá pred svojimi fanúšikmi zdolala Bulharsko 3:1.

Na úvodný zásah Justasa Lasickasa odpovedal v 64. minúte Kiril Despodov, no o triumfe domácich rozhodol v rozmedzí 82. a 84. minúty Fedor Černych.

odkaz Kvalifikácia MS 2022 Foto: Pravda
šablóna, kvalifikácia MS 2022 Kvalifikácia MS 2022

Litva zvíťazila po piatich prehrách, no s tromi bodmi je stále posledná, Bulharsko má o dva viac a je predposledné.

V A-skupine vyhrali predposlední Íri na ihrisku posledného Azerbajdžanu 3:0 a zaznamenali prvý triumf. Dva góly strelil Callum Robinson, tretí pridal Chiedozie Ogbene.

V „béčku“ si favorizovaní Švédi poradili s Kosovom 3:0 a so štyrmi výhrami z piatich duelov sú druhí za Španielskom.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

To má o bod viac, no odohralo už šesť stretnutí. V priamom súboji o druhé miesto v F-skupine v Glasgowe zvíťazili Škóti nad Izraelom 3:2, o ich triumfe rozhodol stredopoliar Manchestru United Scott McTominay gólom zo štvrtej minúty nadstaveného času.

Domáci majú na konte 14 bodov, Izrael o štyri menej. Na čele je bez straty bodu Dánsko, ktoré v sobotu hralo s posledným Moldavskom.