Šestku schytala aj Kolumbia. Hviezdnemu Jamesovi nasadili jasličky z otočky

Futbalisti Brazílie zvíťazili v stretnutí 4. kola juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 na pôde Uruguaja 2:0.

18.11.2020 13:32
James Rodríguez (vľavo) z Kolumbie po prehre s... Foto: SITA/AP, Rodrigo Buendia
James Rodríguez James Rodríguez (vľavo) z Kolumbie po prehre s Ekvádorom.

Oba góly strelili v prvom polčase, keď sa najprv presadil Arthur, poistku pridal Richarlison. „Kanárici“ sú bez straty bodu na čele tabuľky.

Na druhom mieste je s dvojbodovým mankom Argentína, ktorá uspela v Peru 2:0 vďaka zásahom Nicolasa Ivana Gonzaleza a Lautara Martineza z úvodnej polhodiny hry.

Veľmi zlý zápas má za sebou Kolumbia, ktorá prehrala druhýkrát za sebou a opäť výrazným rozdielom. V Quite podľahla Ekvádoru hladko 1:6. Domáci rozhodli za 39 minút, keď dokázali streliť štyri góly. Ekvádor je na treťom mieste v tabuľke, Kolumbia je siedma.

Hitom internetu je kúsok domáceho útočníka Gonzala Platu, ktorý takouto parádou znemožnil hviezdu hostí Jamesa Rodrígueza:

4. kolo juhoamerickej kvalifikácie MS 2022

Quito
Ekvádor – Kolumbia 6:1 (4:1)
Góly: 7. Arboleda, 9. Mena Delgado, 32. Estrada Martinez, 39. Arreaga, 78. Plata, 90.+1 Estupinan – 45.+1 Rodriguez (z 11 m)