Nemci aj bez opôr zdolali Čechov. Fíni šokovali majstrov sveta

Futbalisti Nemecka vyhrali v stredajšom prípravnom medzištátnom zápase v Lipsku nad Českom 1:0. O triumfe domácich rozhodol v prvom polčase Gian-Luca Waldschmidt. V šlágri večera Holandsko remizovalo so Španielskom 1:1.

11.11.2020 22:41 , aktualizované: 23:01
českí futbalisti, nemeckí futbalisti Foto: ,
Radosť a smútok. Úsmevy na tvárach mali po zápase nemeckí futbalisti.

Nemci aj bez hráčov Bayernu Mníchov a viacerých ďalších opôr potvrdili úlohu favorita.

Tréner Joachim Löw nasadil experimentálnu zostave, o víťazstvo jeho zverencov nad súperom Slovákov v Lige národov sa postaral strelou zblízka útočník Benficy Lisabon Waldschmidt už v 13. minúte stretnutia.

Osem minút pred koncom mal na hlave vyrovnanie Matěj Vydra, ale šancu mu zneškodnil brankár Kevin Trapp.

Holanďania v Amsterdame prehrávali so Španielskom od 19. minuty, keď Sergio Canales ľavačkou zvnútra šestnástky po prihrávke Alvara Moratu prekonal brankára Marca Bizota.

Domáci vyrovnali krátko po zmene strán, halfvolejom na konečných 1:1 sa prezentoval stredopoliar Manchestru United Donny van de Beek.

Belgičania dvoma gólmi Michya Batshuayia v druhom polčase otočili skóre zápasu so Švajčiarskom a vyhrali 2:1.

Najbohatší futbalisti planéty Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Paul Pogba - 85 miliónov dolárov.

Za hostí skóroval Admir Mehmedi. Portugalsko deklasovalo Andorru 7:0, dvakrát sa pod to pospísal Paulinho.

Cristiano Ronaldo nastúpil do druhého polčasu, asistoval pri treťom góle a šiesty sám dal. Taliani nemali vo Florencii problémy s Estónskom, zdolali ho 4:0 a prvé dva góly v reprezentačnom drese dal Vincenzo Grifo.

Turecko remizovalo s Chorvátskom 3:3. Chorváti v druhom polčase zásluhou Maria Pašaliča a Josipa Brekala otočili nepriaznivé skóre, posledné slovo však mal v Istanbule domáci Cengiz Ünder.

Dánsko si poradilo so Švédskom 2:0, strelecky sa presadili Jonas Wind a Alexander Bah. Gréci vyhrali nad Cyprom 2:1, v Aténach rozhodli domáci o svojom triumfe dvoma gólmi v prvom polčase.

Rumuni zdolali doma Bielorusko 5:3, keď sa dvoma presnými zásahmi prezentoval obranca Ionut Nedelcearu. Čierna Hora hrala na svojom štadióne v Podgorici s Kazachstanom nerozhodne 0:0.

O najväčšie prekvapenie sa postarali Francúzi. Úradujúci majstri sveta doma senzačne nestačili na Fínov, ktorým podľahli 0:2. Od prehry ich neuchránilo ani viac ako 70-percentné držanie lopty či trinásť streleckých pokusov.

Prípravné medzištátne zápasy – streda:

Grécko – Cyprus 2:1 (2:0)
Góly: 8. Tzolis, 17. Giakoumakis – 58. Ilia

Albánsko – Kosovo 2:1 (1:0)
Góly: 31. Balaj, 65. Uzuni – 85. Muriqi (z 11m)

Rumunsko – Bielorusko 5:3 (4:0)
Góly: 31. a 55. Nedelcearu, 11. Mitrea, 20. Marin (z 11m), 44. Puscas – 63. Kendyš, 80. Bachar, 90.+2 Klimovič

Čierna Hora – Kazachstan 0:0

Litva – Faerské ostrovy 2:1 (2:0)
Góly: 42. Sirgedas, 45.+1 Kazlauskas – 90.+2 Vatnhamar

Malta – Lichtenštajnsko 3:0 (2:0)
Góly: 5. Mifsud, 20. Borg, 84. Farrugia (z 11m)

San Maríno – Lotyšsko 0:3 (0:1)
Góly: 32. Brolli (vla.), 71. Dubra, 78. Gutkovskis (z 11m)

Bulharsko – Gibraltár 3:0 (3:0)
Góly: 6. Cvetkov, 15. Jomov, 45. Iliev

Turecko – Chorvátsko 3:3 (2:1)
Góly: 23. Tosun (z 11m), 41. Turuc, 58. Ünder – 32. Budimir, 53. Pašalič, 56. Brekalo

Taliansko – Estónsko 4:0 (2:0)
Góly: 14. a 75. Grifo (druhý z 11m), 27. Bernardeschi, 86. orsolini (z 11m)

Nemecko – Česko 1:0 (1:0)
Gól: 13. Waldschmidt

Portugalsko – Andorra 7:0 (2:0)
Góly: 29. a 61. Paulinho, 9. Neto, 56. Sanches, 76. Rodrigues (vla.), 85. Ronaldo, 88. Joao Felix

Slovinsko – Azerbajdžan 0:0

Poľsko – Ukrajina 2:0 (1:0)
Góly: 40. Piatek, 63. Moder

Luxembursko – Rakúsko 0:3 (0:0)
Góly: 62. Trauner, 83. Grbič, 90.+4 Wiesinger

Francúzsko – Fínsko 0:2 (0:2)
Góly: 28. Forss, 31. Valakari

Viac na túto tému: #nemeckí futbalisti #českí futbalisti #francúzski futbalisti