Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

S Čišovským sa lúčili stovky ľudí. Smútočnú reč mali slovenskí kamaráti

Okrem najbližšej rodiny a priateľov sa s bývalým slovenským futbalovým reprezentantom Mariánom Čišovským prišli v piatok naposledy rozlúčiť aj viacerí jeho bývalí spoluhráči.

03.07.2020 17:10
Marián Čišovský Foto:
Marián Čišovský.
debata

Medzi prvými dorazili do Veľkej obradnej siene na hlavnom cintoríne v Plzni jeho krajania a exspoluhráči Matúš Kozáčik a Marek Bakoš. Obaja mali v sále smútočnú reč.

Na pietnom akte sa zúčastnili aj Pavel Horváth a šéfovia plzenskej Viktorie Tomáš Paclík a Adolf Šádek, kondolovať prišiel aj predseda Futbalovej asociácie ČR Roman Berbr. Smútočný obrad bol verejný a Čišovskému prišlo vzdať úctu aj množstvo futbalových fanúšikov. Informoval portál idnes.cz.

Do posledného dňa stála po jeho boku manželka Martina, s ktorou vychovával tri deti. „Ďakujeme všetkým, ktorí sa prišli rozlúčiť s naším Mariánom. Ďakujeme za prejavy sústrasti a kvetinové dary, ktorými sa snažili zmierniť náš žiaľ. Srdečne ďakujeme každému za tichú spomienku na Mariána. Veľké ďakujem patrí futbalovému klubu Viktoria Plzeň. Zároveň by som chcela poprosiť médiá o rešpektovanie nášho súkromia,“ uviedla Čišovského manželka v oficiálnom vyjadrení pre médiá.

Čišovský zomrel v nedeľu vo veku 40 rokov. Od roku 2014 bojoval s nevyliečiteľnou amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS).

Hral za Humenné, Inter Bratislava, Žilinu, Artmediu Petržalka, Politehnicu Temešvár a od roku 2011 za Plzeň. V národnom tíme zaznamenal 15 štartov, v roku 2000 sa predstavil na OH v Sydney, o účasť na MS 2010 v JAR ho pripravilo zranenie.

„Pre celý klub je to veľmi ťažký deň. Zmieriť sa s jeho odchodom je pre nás veľmi ťažké. Marián bol nielen výborný hráč, ale predovšetkým skvelý človek a bojovník. Pre nás všetkých je vzor,“ citoval idnes.cz slová Václava Hanzlíka, tlačového hovorcu Viktorie Plzeň.

debata chyba
Viac na túto tému: #Marián Čišovský