Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vyhral 16-kilové prasiatko. Ronaldinho oslávil narodeniny vo väzení

Niekdajší skvelý brazílsky futbalista Ronaldinho má za sebou netradičnú oslavu 40. narodenín. Uskutočnila sa za múrmi väznice v paraguajskom hlavnom meste Asunción.

22.03.2020 17:29
debata

Majster sveta z roku 2002 tam skončil po tom, čo sa začiatkom marca pri vstupe do krajiny preukázal falošným pasom. Polícia pracuje aj s alternatívou, že bývalý hráč FC Barcelona či AC Miláno sa možno zaplietol do prania špinavých peňazí.

Ronaldinho si na narodeniny zaželal domácu brazílsku špecialitu – churrasco – hovädzie mäso grilované na špíze. Dozorcovia mu vyhoveli, ale veľká oslava sa nekonala.

„Väzňom zabezpečujeme plnú stravu, ale môžu si jedlo aj objednať zvonku alebo si ho nechať spoločne pripraviť. Čo si pripravia, si potom aj sami zjedia. Ronaldinho nie je výnimka,“ uviedol riaditeľ väznice v Asuncióne pre brazílske médiá, cituje ho aj portál ORF.

Ronaldinho nedávno nastúpil vo väzenskom zápase, v ktorom strelil päť gólov a na ďalších šesť prihral. Podľa katalánskeho webu sport.es pomohol svojmu tímu k víťazstvu 11:2 a pre spoluhráčov tiež vybojoval 16-kilogramové prasiatko na grilovanie.

Počas aktívnej kariéry získal umelec s futbalovou loptou viacero trofejí, z ktorých má najväčší cveng triumf na MS 2002 v Kórejskej republike a Japonsku. V roku 2005 vyhral prestížne individuálne ocenenie Zlatá lopta určené pre najlepšieho futbalistu sveta, tešil sa aj v Lige majstrov.

debata chyba
Viac na túto tému: #väzenie #narodeniny #ronaldinho