Dukla využila zaváhanie Dubnice a je lídrom, Skalica padla s béčkom Žiliny

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica využili sobotňajšie zaváhanie konkurenčnej Dubnice nad Váhom a prepracovali sa na líderskú pozíciu druhej najvyššej slovenskej súťaže.

12.10.2019 18:08 , aktualizované: 13.10.2019 13:44
Marek Fabuľa Foto: ,
Tréner Košíc Marek Fabuľa.

„Vojaci“ zvládli nedeľňajší duel 13. kola na ihrisku FC Petržalka 2:0, keď o svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi v krátkom časovom odstupe. V 36. min skóroval Matej Starší a o dve minúty neskôr sa presadil Jozef Dolný. Banskobystričania sa vďaka lepšiemu skóre prepracovali na čelo tabuľky.

Jediný gól rozhodol o osude stretnutia, v ktorom FC ŠTK Šamorín hostil FK Poprad. Jeho autorom bol v 77. min hosťujúci Lukáš Horváth. Popradčania sa posunuli na 4. priečku, Šamorínčania sú predposlední.

Futbalisti Dubnice nad Váhom v sobotu prehrali s nováčikom z Košíc najtesnejším rozdielom 0:1.

Východniarom zabezpečil tri body krátko po prestávke František Pavúk, vďaka ktorému sa zverenci Mareka Fabuľu dočasne posunuli zo zostupovej zóny na dvanástu pozíciu.

V súboji dvoch tímov z popredia tabuľky využili hráči žilinského „béčka“ výhodu domáceho prostredia a zdolali Skaličanov 4:2.

Za rezervu „šošonov“ skórovali v prvom polčase Dávid Ďuriš s Jakubom Paurom, ku ktorým sa v závere riadneho hracieho času pridali Filip Balaj s Matúšom Rusnákom. V drese hostí sa presadili Daniel Šebesta a Filip Blažek. Žilinčania poskočili po víťazstve na tretiu pozíciu, Záhoráci sú štvrtí.

Až do 13. kola museli čakať na trojbodový zápis futbalisti Slavoja Trebišov, ktorí si poradili s KFC Komárno 3:1 a stiahli odstup na predposledný Šamorín na dva body.