Česko hore nohami. Futbalisti šokovali sebavedomé Anglicko

Českí futbalisti v šiestom z ôsmich stretnutí európskej kvalifikácie po jednom z najlepších výkonov za posledné roky prekvapujúco zdolali po obrate Anglicko 2:1 a urobili veľký krok k postupu na šampionát.

11.10.2019 22:56
Raheem Sterling Foto: ,
Hráč Anglicka Raheem Sterling (vľavo) pred brankárom Česka Tomášom Vaclíkom.

Štvrtý tím minulých majstrovstiev sveta poslal v Edene v piatej minúte do vedenia Harry Kane z penalty, ale za štyri minúty vyrovnal Jakub Brabec a v 85. minúte pri premiére v reprezentačnom áčku rozhodol striedajúci Zdeněk Ondrášek.

Český celok oplatil Anglicku marcový historický debakel 0:5 z Wembley a pripravil mu prvú bodovú stratu v skupine. Albion v kvalifikáciách prehral po dlhých 43 zápasoch.

Zverenci trénera Jaroslava Šilhavého sa bodovo dotiahli na súpera na čele tabuľky a pred tretím Kosovom, ktoré má k dobru pondelňajší zápas s Čiernou Horou, majú štvorbodový náskok. Na šampionát postúpia prvé dva celky zo skupiny.

V ďalšom zápase kvalifikácie český tím 14. novembra v Plzni privíta Kosovo a skupinu zakončí o tri dni neskôr v Bulharsku. V pondelok si reprezentanti v Prahe zmerajú sily v príprave so Severným Írskom.

„Za aktívnu hru smerom dopredu sme si dnes zaslúžili zvíťaziť. Angličanov sme aktivitou dostávali do ťažkých situácií pri rozohrávke a to sa nám vyplatilo,“ uviedol český kapitán Vladimír Darida pre ČT Sport.