Belgičania sú po debakli prvým účastníkom ME, Chorváti rozhodli v 1. polčase

Futbalisti Belgicka sa stali prvými postupujúcimi na EURO 2020. Vo štvrtkovom zápase I-skupiny si podľa predpokladov suverénne poradili so San Marinom 9:0

10.10.2019 20:31
Belgicko, futbal Foto: ,
Belgickí futbalisti Romelu Lukaku, Axel Witsel, Eden Hazard a Jens Teunckens oslavujú triumf nad San Marínom a postup na ME.

Po 7. kole majú naďalej stopercentnú bilanciu. Na konte majú 21 bodov a okrem druhého Ruska ich už nemôže nikto predbehnúť.

Rovnako v I-skupine sa k prieniku na ME priblížili Rusi vďaka tomu, že v druhom polčase deklasovali Škótov (4:0). V dueli Kazachstanu s Cyprom domáci zverenci trénera Michala Bílka nezužitkovali vedenie 1:0 a svojmu súperovi podľahli 1:2.

V G-skupine bude boj o prvé dve priečky ešte zaujímavý. Poľským lídrom zariadil triumf 3:0 v Lotyšsku hetrikom kanonier Robert Lewandowski. Rakúsko otočilo výsledok duelu s Izraelom z 0:1 na 3:1 a do hry o postup sa prihlásilo aj Severné Macedónsko výhrou nad Slovinskom 2:1.

V E-skupine Chorvátsko už v prvom polčase rozhodlo zápas proti Maďarsku (3:0) a poistilo si 1. priečku. Za Chorvátmi nasleduje Slovensko, ktoré sa zmierlivo rozišlo s Walesom (1:1).

V „céčku“ pokračuje vyrovnaný boj trojlístka Nemecko, Holandsko, Severné Írsko, keď všetci majú zhodne po 12 bodov. Už to vyzeralo, že Severní Íri spravia „trhák“, ale neudržali vedenie 1:0 a z holandskej pôdy odišli s prehrou 1:3.

Prvý bod v aktuálnej kvalifikácii získalo Estónsko, ktoré uhralo bezgólovú remízu v Bielorusku, ale zatiaľ mu to nepomohlo odpútať sa z poslednej priečky.

Slovensko – Wales 1:1 (0:1)
Góly: 53. Kucka – 25. Moore, ČK: 88. Gyömbér (SR)

Chorvátsko – Maďarsko 3:0 (3:0)
Góly: 5. Modrič, 24. a 42. Petkovič, ČK: 56. Kleinheis­ler (Maď.)

Góly: 41. Lazaro, 56. Hinteregger, 88. Sabitzer – 34. Zahavi

Severné Macedónsko – Slovinsko 2:1 (0:0)
Góly: 50. a 68. Elmas – 90.+ Iličič (z pok. kopu)

Belgicko – San Maríno 9:0 (6:0)
Góly: 28. a 41. R. Lukaku, 31. Chadli, 35. Brolli (vlastný), 43. Alderweireld (Castagne), 45.+ Tielemans, 79. Ch. Benteke (Carrasco), 84. Verschaeren (z pok. kopu), 90. Castagne

Rusko – Škótsko 4:0 (0:0)
Góly: 57. a 70. Dziuba, 60. Ozdojev, 84. Golovin

1. Belgicko 7 7 0 0 28:1 21
2. Rusko 7 6 0 1 22:4 18
3. Cyprus 7 3 1 3 13:7 10
4. Kazachstan 7 2 1 4 9:11 7
5. Škótsko 7 2 0 5 5:17 6
6. San Maríno 7 0 0 7 0:37 0
Viac na túto tému: #chorvátski futbalisti #belgickí futbalisti #kvalifikácia ME 2020 #cyperskí futbalisti #kazašskí futbalisti