Ronaldo na dostrel. Neymar oslávil návrat gólom a zachránil Brazíliu pred prehrou

Futbalisti Brazílie remizovali v prípravnom medzištátnom dueli s Kolumbiou 2:2. V americkom Miami sa po trojmesačnej absencii opäť na trávniku objavil Neymar a návrat oslávil gólom a asistenciou.

07.09.2019 07:39
Neymar, Wilmar Barrios Foto: ,
Neymar v roztržke s kolumbijským obrancom Wilmarom Barriosom.

Neymar nastúpil na zápas prvýkrát od júna, keď si v prípravnom stretnutí proti Kataru zranil členok.

Proti Kolumbii najskôr po jeho rohovom kope otvoril v 19. minúte hlavou skóre Casemiro a hoci Kolumbia otočila ešte do prestávky skóre vďaka dvom gólom Luisa Muriela, posledné slovo mal Neymar – po ideálnej prihrávke od Daniho Alvesa vyrovnal v 58. minúte zblízka na konečných 2:2. Hralo sa pred 65.232 divákmi na Hard Rock Stadium, domovskom štadióne tímu NFL Miami Dolphins.

Brazília natiahla šnúru bez prehry už na 17 zápasov, premožiteľa nenašla od prehry s Belgickom vo štvrťfinále MS 2018. Neymar zaznamenal svoj 61. reprezentačný gól a už iba jeden mu chýba na vyrovnanie zápisu v historickej tabuľke druhého Ronalda. Na čele národných štatistík je so 77 zásahmi Pelé.

Futbalisti USA prehrali v East Rutherforde s Mexikom hladko 0:3. Uruguaj zdolal Kostariku 2:1 gólom Jonathana Javiera Rodrigueza z 90. minúty.