Dubnica ešte nezaváhala, Bystrica je v tesnom závese

MŠK Púchov ako nováčik druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2019/2020 nevyzrel na MFK Dukla Banská Bystrica, ktorému v stredajšej dohrávke 4. kola podľahol v domácom prostredí 1:2 (0:2).

24.08.2019 00:04 , aktualizované: 28.08.2019 20:48

Stretnutie sa pred dvoma týždňami neuskutočnilo, odložili ho pre virózu v mužstve hostí. Tí tentoraz rozhodli o svojom úspechu dvoma gólmi v závere I. polčasu, keď sa presadili Viktor Tóth a zo štandardnej situácie Patrik Prikryl.

Púchovčania po zmene strán už len znížili zásluhou Stanislava Lacka, ale obrat na prvé víťazstvo v sezóne sa im v záverečnej štvrťhodine už nepodaril. Banskobystričania dosiahli piatu výhru v sérii, ktorou sa posunuli na 2. priečku tabuľky za Dubnicu nad Váhom.

Víkendový program 6. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2019/2020 skompletizovali dve nedeľňajšie predpoludňajšie stretnutia, v ktorých sa takmer zrodili identické výsledky.

Proti bol však hráč BŠK Partizán Bardejov Milunovič, ktorý sa v poslednej minúte stretnutia proti FC ŠTK 1914 Šamorín postaral o vyrovnanie na 2:2. Šamorínčanom tak v závere unikol trojbodový zisk, ktorým mohli svojho súpera preskočiť v tabuľke.

Víťazstvo 2:1 z rúk nepustili futbalisti rezervy MFK Ružomberok, ktorí sa proti Slavoju Trebišov dostali do dvojgólového vedenie. Hostia z neho päť minút pred koncom ukrojili, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, a tak odišli domov naprázdno. Ružomberčania sa posunuli na 5. priečku, Trebišovčania zostali 14.

Nováčik súťaže FC Košice sa na šiesty pokus dočkal premiérového víťazstva v sezóne. Východniari si v domácom prostredí poradili s „béčkom“ MŠK Žilina najtesnejším rozdielom 1:0. Víťazný gól strelil v 64. min z penalty Oleg Višnevskij. Petržalka po plnom bodovom zásahu v úvodných troch kolách nevyhrala tretí zápas po sebe. Mužstvo z pravého brehu Dunaja v sobotu remizovalo 1:1 na trávniku posledného Púchova.

Hráči FK Dubnica nad Váhom nezaváhali ani v 6. kole druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2019/2020.

Mužstvo z Považia zvíťazilo v sobotňajšom dopoludňajšom stretnutí na ihrisku B-tímu bratislavského Slovana 2:0 a s 18 bodmi si upevnilo líderské postavenie v tabuľke. Postavou stretnutia bol Róbert Štefánek. Najprv v 12. min otvoril skóre a po prestávke v 62. min premeneným pokutovým kopom spečatil triumf hostí. Duel mohol zdramatizovať kapitán „belasých“ Martin Hubert, ale v 65. min nevyužil jedenástku.

Stredoslovenské derby v Zelpo aréne v rámci 6. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže prinieslo viac radosti hosťom z Banskej Bystrice.

Hráči MFK Dukla Banská Bystrica zdolali domáci FK Železiarne Podbrezová 2:0 (1:0). Banskobystričania išli v úvodnej štvrťhodine do vedenia vďaka vlastnému gólu Mizeráka, ich náskok po zmene strán poistil Polievka. Zásluhou trojbodového zisku, štvrtého za sebou, sa vyšvihli na 2. priečku tabuľky za Dubnicu. Podbrezová je deviata.

V zápase Popradu s Komárnom si museli diváci počkať na góly až do záveru. V 88. min nakoniec Podtatrancov „vykúpil“ Dragan Andrič. V nadstavenom čase poistil tri body pre domácich Denis Jančo. Popradčania dosiahli piate víťazstvo v ročníku a s 15 bodmi sú druhí za FK Dubnica nad Váhom.

II. liga 2019/2020 – 6. kolo:

Streda

MŠK Púchov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Góly: 74. S. Lacko – 39. V. Tóth, 43. Prikryl

Nedeľa

MFK Ružomberok B – Slavoj Trebišov 2:1 (0:0)

Góly: 51. Dopater, 83. Almaský – 85. Jano.

FC ŠTK 1914 Šamorín – BŠK Partizán Bardejov 2:2 (2:1) , hralo sa v Dunajskej Strede

Góly: 19. Berežný (vl.), 45+2. Zuberu – 45. Bartek, 90. Horodník