Dubnica bodovala naplno aj piaty raz v sérii, Petržalka s ďalšou prehrou

Futbalisti FC Petržalka prehrali v nedeľňajšom zápase 5. kola s mužstvom MFK Ružomberok "B" 1:3. Po výbornom vstupe do sezóny v podobe troch výhier tak prehrali druhé stretnutie po sebe, keďže pred siedmimi dňami podľahli aj hráčom Šamorína.

16.08.2019 19:41 , aktualizované: 18.08.2019 19:53

Naopak, Liptáci ukončili sériu zápasov bez bodového zápisu a vďaka víťazstvu v hlavnom meste SR sa dostali na šieste miesto tabuľky, o skóre práve pred Petržalku.

V prvom polčase bola takmer tisícka divákov svedkom vyrovnaného súboja so šancami na oboch stranách. Spokojnejší však rozhodne mohli byť hráči ružomberskej rezervy, pretože v 37. min skóroval z tesnej blízkosti Michal Dopater a o sedem minút neskôr si strelil vlastný gól obranca Petržalky Peter Sopúch.

Po týchto gólových úderoch sa už čierno-bieli nedokázali vrátiť späť do zápasu a v 65. min definitívne zlomil ich odpor Timotej Múdry. Domáci sa v samotnom závere dočkali aspoň čestného zásahu, o ktorý sa postaral Ladislav Almási.

Program kola uzavreli futbalisti Slavoja Trebišov remízou so Šamorínom. Naďalej tak patria medzi tri mužstvá, ktoré čakajú na premiérové víťazstvo v tomto ročníku. Naopak, zverenci trénera Branislava Sokoliho nenadviazali na triumf spred siedmich dní, keď v Dunajskej Strede zdolali FC Petržalka 2:1. V tabuľke im patrí 12. miesto, hráči Trebišova sú o priečku nižšie.

Hráči FK Dubnica nad Váhom zvíťazili aj v piatom kole. V sobotňajšom považskom derby na domácom štadióne zdolali MŠK Púchov najtesnejším rozdielom 1:0 vďaka presnému zásahu Róberta Štefánka z pokutového kopu v 4. minúte. Dubničania potvrdili, že pred vlastnými fanúšikmi sú mimoriadne silní, veď ťahajú už viac ako rok dlhú šnúru bez prehry.

Ďalší z tímov v popredí tabuľky FK Poprad taktiež nezaváhal. Východniari triumfovali v neďalekom Liptovskom Mikuláši 2:0 gólmi Dragana Andriča a Juniora Lopeza Da Silvu.

Banská Bystrica v domácom prostredí zvíťazila nad „béčkom“ Slovana Bratislava hladko 3:0 a Komárno si poradilo s Pobrezovou 1:0 gólom z úplného záveru stretnutia. Podobne jediný presný zásah stačil aj hráčom Skalice, ktorí doma zvíťazili nad Košicami 1:0 a východniari si pripísali už štvrtú prehru o jeden gól.

Futbalisti tímu MŠK Žilina „B“ zvíťazili v ešte piatkovej predohrávke 5. kola na pôde Partizánu Bardejov tesne 2:1.

Po Trebišove tak zdolali ďalšieho súpera z východného Slovenska a v tabuľke poskočili na priebežnú štvrtú pozíciu. Autorom víťazného gólu bol 20-ročný poľský útočník Dawid Kurminowski, ktorý v 57. min potrestal nedôrazne brániacich hráčov domáceho mužstva.

Futbalisti Bardejova vstupovali do zápasu s ambíciou pripísať si na konto prvé domáce víťazstvo v tomto ročníku. Už v tretej minúte mohol otvoriť skóre Peter Voško, ale nedokázal využiť chybu v žilinskej rozohrávke.

O niekoľko minút neskôr neuspeli zakončeniami hlavou Marko Milunovič s Miroslavom Kerestešom, a tak prišiel gólový trest na druhej strane. Devätnásťročný Matúš Rusnák pri svojom prieniku do šestnástky spadol na trávnik, následne sa však postavil, loptu si pripravil na ľavačku a presnou strelou napol sieť.

Druhého presného zásahu sa „šošoni“ dočkali v 57. min, keď sa Poliak Dawid Kurminowski presadil cez dvoch obrancov súpera a nekompromisne poslal loptu k pravej žrdi. Zverenci trénera Branislava Benka sa však nevzdali a v 72. min skorigovali skóre.

Nevydarený odkop žilinského obrancu Richarda Nagya potrestal Michal Horodník a skóroval v druhom stretnutí po sebe. V záverečných dvadsiatich minútach boli hráči Bardejova lepší, vypracovali si niekoľko šancí, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. V nadstavenom čase mal k tomu najbližšie Milunovič, ale mieril len do brvna.

"Ťažko sa mi hodnotí takýto zápas. Chceli sme potvrdiť tri body z Košíc, hlavne druhý polčas bol z našej strany špičkový, ale nevyvarovali sme sa dvoch nepochopiteľných chýb, z ktorých sme inkasovali.

Žilina hrala pekne v poli, ale nemala žiadnu šancu. V 30. min sme mohli vyhrávať 3:0, namiesto toho sme polčas prehrali 0:1. Futbal je nevyspytateľný, ale to je na ňom pekné," povedal tréner domáceho tímu Branislav Benko v rozhovore pre FutbalnetTv. Zaujímavosťou zápasu je, že všetky tri góly padli po strelách ľavou nohou.