Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Brankárska legenda sa bude lúčiť. Petr Čech po sezóne ukončí kariéru

Český futbalový brankár Petr Čech po skončení aktuálnej sezóny 2018/2019 ukončí kariéru. Oznámil to prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky.

15.01.2019 19:18
Petr Čech Foto: ,
Spokojný brankár Arsenalu Londýn Petr Čech.
debata

„V lete to bude presne 20 rokov od chvíle, čo som podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt a 15 rokov od môjho príchodu do Anglicka. Každý deň počas svojej kariéry som venoval tomu, aby som bol platným hráčom svojho klubu na 100 %. V tom budem pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch a nepoľavím ani na minútu,“ napísal brankár Arsenalu Londýn.

Túto sezónu chce 36-ročný rodák z Plzne zakončiť ziskom niektorej z domácich trofejí.

„Urobím pre to všetko. Práve to by bola ideálna bodka za kariérou. Všetko ostatné budem riešiť až potom. Otvára sa predo mnou niekoľko možností a nechám si všetko prejsť hlavou,“ doplnil Čech k otázke budúcnosti.

Bývalý reprezentačný gólman Česka (2002–2016) je rekordérom v počte čistých kont v anglickej Premier League (202), v ktorej nastupoval okrem „kanonierov“ aj za iný londýnsky tím FC Chelsea.

Petr Čech v bráne Arsenalu. Foto: SITA/AP, Rui Vieira
Petr Čech Petr Čech v bráne Arsenalu.

Ligovú trofej zdvihol nad hlavu dohromady štyrikrát a na konte má rovnaký počet triumfov v FA Cup-e. V roku 2012 sa tešil z výhry v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži Lige majstrov. Je rekordmanom českej reprezentácie, za ktorú nastúpil dohromady v 124 zápasoch, v zbierke má bronz z ME 2004. Dva roky predtým vychytal zlato na ME hráčov do 21 rokov.

„Svoje rozhodnutie som chcel oznámiť v predstihu, aby som dal všetkým zainteresovaným osobám dostatok času reagovať. Považoval som za správne, keď som sa vzdal národného dresu a podobne to cítim aj teraz. Futbal mi v pozícii hráča bude chýbať, 30 rokov je súčasťou môjho života, ale je správne vedieť, kedy má človek odísť,“ doplnil Čech, ktorý si taktiež obliekal dres Sparty Praha, Chmelu Blšany a francúzskeho Stade Rennes.

debata chyba
Viac na túto tému: #Petr Čech #Arsenal Londýn