Hľadať
Denný / nočný režim
Newsletter Notifikácie
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky Newsletter newsletter

Posledná rozlúčka s Jozefom Adamcom bude na trnavskom štadióne

Posledná rozlúčka so zosnulým druhým najlepším slovenským futbalistom storočia Jozefom Adamcom bude v piatok 4. januára o 15.00 h na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

27.12.2018 12:33, aktualizované: 13:35
Slovakia Obit Adamec futbal Foto:
Jozef Adamec (vľavo hore) so spoluhráčmi pred zápasom ČSSR - Maďarsko v baráži o postup na MS 1970.
debata (1)

Informovala o tom oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Adamec zomrel v pondelok v trnavskej nemocnici vo veku 76 rokov.

Smútočný obrad bude prístupný širokej verejnosti. Celebrovať ho bude rímskokatolícky arcibiskup Trnavskej arcidiecézy Mons. Ján Orosch. Rakva s telesnými pozostatkami Jozefa Adamca bude na ploche štadióna pod priestormi V.I.P. od 14.00 h. Od tohto času do začiatku poslednej rozlúčky bude možné si prísť uctiť legendárneho futbalistu na pietne miesto, kde bude možné položiť kvetinové dary.

Vstup pre hostí a fanúšikov bude od pešej zóny cez vchod pre sanitky, po umelom trávniku do stredu ihrisku a cez bránky na tribúnu. Pre verejnosť bude otvorená východná tribúna (sektory 7 a 8, biznis zóna a sektory 9 a 10 – v prípade naplnenia sa budú otvárať operatívne ďalšie priestory, informovať a organizovať fanúšikov bude prítomná SBS). V.I.P. priestory priamo v strede, nad východom hráčov na plochu, budú určené pre najbližšiu rodinu, hostí, klub, bývalých a súčasných futbalistov.

V úvode poslednej rozlúčky budú smútočné prejavy hostí. Po obľúbených skladbách bude cirkevný obrad a na záver skladba Il Silenzio, počas ktorej za sprievodu súčasných, bývalých futbalistov a hostí opustí rakva s Jozefom Adamcom trnavský štadión. Smútočnú scénu dotvoria veľká fotografia zosnulej legendy, dres s číslom 10, mládežnícki hráči Spartaka s vlajkami a dokrútky na veľkoplošných obrazovkách. Informoval klubový web FC Spartak.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #pohreb #Jozef Adamec