Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šok na MS klubov. Arabi vyradili slávny River Plate. Vyzvú ich Japonci či Real?

Prvým finalistom futbalových majstrovstiev sveta klubov sa v utorok stal Al-Ain po tom, čo si v stretnutí proti River Plate vybojoval výhru v jedenástkovom rozstrele 5:4 (2:2 v riadnom hracom čase).

18.12.2018 20:34
Zoran Mamič Foto: ,
Tréner Al Ainu Zoran Mamič.

Prvý gól padol už v úvodných minútach stretnutia, keď sa v tretej minúte presadil domáci útočník Marcus Berg, dvomi gólmi sa však o obrat do polčasu postaral Rafael Borre. Konečnú remízu v riadnom hracom čase 2:2 zariadil v 61. minúte vyrovnávajúcim presným zásahom Brazílčan Caio.

Aktuálny držiteľ Pohára osloboditeľov nevyhral ani po nariadenej penalte v 69. minúte, ktorú zahodil Gonzalo Martínez. Stretnutie napokon dospelo do penaltového rozstrelu, ktorý lepšie zvládli hráči domáceho Al-Ainu. Víťaznú jedenástku premenil Rayan Yaslam Mohamad Aboudan Al-Jaberi, kým na druhej strane minul svätyňu súpera Enzo Pérez.

Domáce mužstvo si tak prekvapivo zaistilo postup do finále. Jeho súperom bude v sobotu víťaz stretnutia Kašima Antlers (Jap.) – Real Madrid (Šp.).

Semifinále:
Al-Ain (SAE) – River Plate (Arg.) 2:2 (1:2)
v rozstrele z 11 m 5:4 – do finále postúpil Al-Ain
Góly: 11. a 16. Borre – 3. Berg, 51. Caio, víťazná penalta: Rayan Yaslam Mohamad Aboudan Al-Jaberi