Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Šialená Argentína. Autobus Boca Juniors napadli fans River Plate. Finále odložili

Odvetný zápas finále juhoamerického Pohára osloboditeľov (Copa Libertadores) vo futbale medzi argentínskymi rivalmi River Plate a Bocou Juniors museli preložiť na nedeľu.

24.11.2018 21:16 , aktualizované: 25.11.2018 08:20
River Plate Foto: ,
Fanúšikovia River Plate čakajú na začiatok zápasu.
debata (4)

Dôvodom bol útok na autobus s hráčmi hostí, ktorý sa odohral iba niekoľko hodín pred plánovaným začiatkom duelu.

„Chcem sa poďakovať prezidentom oboch klubov, že dospeli k džentlmenskej dohode o preložení zápasu. Za týchto okolností by nebolo vhodné stretnutie odohrať. Jeden tím nemohol po útoku hrať, druhý zasa nechcel nastúpiť proti rivalovi, ktorý nebol stopercentne pripravený. Toto je futbal a nie vojna,“ uviedol šéf juhoamerickej konfederácie CONMEBOL Alejandro Dominguez.

Prvý zápas juhoamerickej obdoby európskej Ligy majstrov sa pred dvoma týždňami skončil nerozhodne 2:2.

Autobus s hráčmi Bocy napadli počas cesty na štadión fanúšikovia domácich. Napriek policajnej ochrane zaútočili kameňmi, kusmi dreva a kovovými tyčami a na autobuse rozbili niekoľko okien.

Polícia sa snažila nastoliť poriadok a použila aj slzný plyn, ktorý sa však cez okná dostal aj k hráčom, ktorí sa ho nadýchali. Viacerí hráči Bocy utrpeli menšie zranenia, kapitán Pablo Perez a mladík Gonzalo Lamardo skončili v nemocnici. Perez mal zranenie na ruke a problémy s okom, Lamardo sa sťažoval na problémy s dýchaním.

Po útoku najprv začiatok zápasu odložili o dve hodiny. „Najskôr nás nútili to odohrať, ale my sme neboli v stave tak urobiť. Niektorí hráči museli vyhľadať lekársku pomoc,“ vysvetlil hráč Bocy Carlos Tevez.

Napokon sa kompetentní zhodli na preložení stretnutia na nedeľu (21.00 SEČ). Po oznámení odloženia zápasu sa v blízkosti štadióna odohrali ďalšie strety fanúšikov s políciou.

Prvýkrát v histórii sa vo finále Copa Libertadores stretli dva argentínske celky, súboj medzi Bocou a River Plate označujú v krajine ako „Superclásico“.

Ošiaľ fanúšikov pred finále Pohára osloboditeľov Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky

Fanúšikovia Bocy Juniors na tréningu pred...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #River Plate #Boca Juniors