Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Tréner Herthy Berlín Dárdai o Dudovi: Takého hráča som ešte nikdy nemal

Slovenský futbalista v službách Herthy BSC Berlín Ondrej Duda je podľa trénera mužstva Pála Dárdaiho i športového riaditeľa nemeckého klubu Michaela Preetza hráčom s výnimočnými schopnosťami.

05.10.2017 11:44
Ondrej Duda Foto: ,
Ondrej Duda.
debata

Ofenzívny stredopoliar, ktorý pre zranenie odohral v lanskej sezóne v najvyššej nemeckej futbalovej súťaži iba 67 minút, sa v novom ročníku 2017/2018 čoraz viac presadzuje v tíme.

„Aj predtým sme mali jasno v Dudových schopnostíach. Tajomstvom toho, že ich dnes dokáže demonštrovať, je dôkladná príprava,“ vyslovil sa Preetz. „Má skvelú ,výstavbu' a veľmi pozitívny charakter. Takého hráča som ešte nemal. Trvalo dlho, kým sme ho dali dokopy, ale to, čo teraz od neho vidíme, sa mi páči, je to veľmi presvedčivé. Ďalším krokom bude, aby odohral v kuse deväťdesiat minút a pripravoval šance,“ cituje portál Nemzeti Sportu slová trénera Pála Dárdaiho.

Na margo 22-ročného futbalistu maďarský kouč ešte dodal: „Keď je lopta v našej moci, má úžasné videnie, iba on má medzi nami také výnimočné oko. Preto sme ho angažovali.“ Slovenský reprezentant zasiahol do hry v aktuálnej sezóne sedemkrát, strelil jeden gól. Strelecký účet v bundeslige si otvoril minulú nedeľu, keď skóroval v domácom dueli 7. kola proti Bayernu Mníchov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ondrej Duda #Hertha BSC Berlín #pál dárdai