Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Ukázal to rozhodcovi? Alliho vztýčený prostredník už rieši aj FIFA

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala disciplinárne konanie v prípade anglického stredopoliara Deleho Alliho za jeho obscénne gesto (vztýčený prostredník) z kvalifikačného zápasu o postup na MS 2018 v Rusku medzi Anglickom a Slovenskom, ktorý sa odohral v pondelok 4. septembra vo Wembley.

08.09.2017 13:25
Dele Alli Foto: ,
Dele Alli sa v zápase so Slovenskom prezentoval okrem výbornej kontroly lopty aj vztýčeným prostredníkom.
debata

Dvadsaťjedenročný futbalista predviedol hanlivú pózu po tom, ako mu francúzsky rozhodca Clement Turpin ku koncu stretnutia odoprel priamy kop po súboji so slovenským obrancom Martinom Škrtelom.

Tréner Anglicka Gareth Southgate si je vedomý hráčovho nevhodného gesta, domnieva sa však, že nemierilo na rozhodcu, ale na spoluhráča Kyla Walkera.

„Dele a Kyle sa ocitli v zmätku. Prvý urobil gesto smerom k druhému. Bola to čudná komunikácia, ale osobne som tento incident nevidel,“ vyjadril sa kouč národného tímu Albiónu. Hráč na sociálnej sieti Twitter to komentoval nasledovne:

„Len pre objasnenie. Gesto bolo žartom medzi mnou a mojím dobrým priateľom Kylem Walkerom.“ FIFA však napriek tomuto vysvetleniu začala disciplinárne konanie, pretože podľa nej incident podlieha vyšetrovaniu.

Dele Alli je známy svojím nevhodným správaním sa na trávniku. Keď je terčom súpera, rozdáva údery. Na konci ročníka 2015/2016 dostal trojzápasový trest za to, že udrel do žalúdka hráča West Bromwichu Albion Claudia Yacoba.

V inom zápase Premier League zase prišliapol stredopoliara Crystalu Palace Yohana Cabaya. V dueli Európskej ligy pre zmenu kopol obrancu AFC Fiorentina Nenada Tomoviča – rozhodcovia to však nepostrehli.

Dele Alli si nezahrá v prvých troch zápasoch Tottenhamu Hotspur skupinovej fázy Ligy majstrov 2017/2018 za nebezpečný faul a vylúčenie v minulosezónnom stretnutí Európskej ligy proti AA Gent.

debata chyba
Viac na túto tému: #kvalifikácia MS 2018 vo futbale #Dele Alli #Anglicko - Slovensko