Falcao je najlepším strelcom Kolumbie v histórii. V Španielsku sa z triumfu netešil

Španielski futbalisti zásluhou gólu Álvara Moratu z 87. minúty zachránili stredajšiu remízu 2:2 v prípravnom zápase s Kolumbiou v Murcii.

08.06.2017 07:46
Radamel Falcao, David Ospina Foto: ,
Kolumbijský kanonier Radamel Falcao (vpravo) s brankárom Davidom Ospinom.

Tréner domácich Julen Lopetegui už pred zápasom informoval, že nepostaví hráčov Realu Madrid, víťaza Ligy majstrov. Výnimku urobil len v prípade Nacha, ktorý sa v minulotýždňovom finále proti Juventusu na trávnik nedostal.

Premiéru v španielskom drese si odkrútil 27-ročný stredopoliar Asier Illaramendi zo San Sebastianu. V 22. minúte sa tešil z otvorenia skóre svojho tímu po góle Davida Silvu, ktorý využil presnú prihrávku Pedra z pravej strany. Vedenie vydržalo Španielom do 39. minúty, keď nedorozumenie obrancov Gerarda Piquého a Césara Azpilicuetu s brankárom Pepem Reinom využil lobom Edwin Cardona.

Po zmene strán sa hostia ujali vedenia. V 55. minúte Radamel Falcao usmernil loptu do siete hlavičkou po rohu Jamesa Rodrígueza. Pre kanoniera Monaca to bol v 65. zápase 26. reprezentačný gól, čím sa stal najlepším kolumbijským strelcom v histórii. Prekonal Arnolda Iguarana (25 gólov v 68 zápasoch v rokoch 1973–1993).

Falcao na presný zásah v národnom tíme čakal takmer presne dva roky, naposledy skóroval 6. júna 2015. Z víťazstva sa napokon netešil, v 87. minúte Alvaro Morata krásnou hlavičkou vyrovnal na konečných 2:2.

Zaujímavosťou je, že Španieli inkasovali dva góly na domácej pôde prvýkrát od marca 2006.