Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Reportér obvinil Lavezziho z fajčenia marihuany. Futbalista sa chce brániť

Priamym dôvodom bojkotu médií futbalovými reprezentantami Argentíny je twitterový status rozhlasového reportéra Gabriela Anellu, ktorý sa obul do Ezequiela Lavezziho pre jeho údajnú vášeň pre marihuanu.

17.11.2016 15:28
Ezequiel Lavezzi, futbal Foto:
Argentínčan Lavezzi.
debata

Deň pred kvalifikačným súbojom o postup na MS 2018 Argentína – Kolumbia (3:0) Anella napísal: „Lavezzi zajtra nebude ani na lavičke preto, že si dal večer počas sústredenia jointa? Iba sa pýtam…“ Neskôr ten istý novinár podľa portálu idnes.cz pripojil ešte jeden osobný tweet proti Lavezzimu: „Počas sústredenia si zapálil už druhého jointa a je neslušný. Máme však takých hráčov a mužstvo, akých si zaslúžime.“

Argentínski futbalisti na tieto, podľa nich ničím nepodložené nenávistné útoky, zareagovali spoločným vyhlásením. Po víťazstve nad Kolumbiou ho prečítal kapitán Lionel Messi, ktorý bol pri všetkých troch góloch svojho tímu. Mimochodom, dotknutý Lavezzi nefiguroval ani medzi náhradníkmi.

„Na našu adresu zaznelo veľa obvinení a málo rešpektu. Vrcholom bol výstup o Ezequielovi Lavezzim. Ľudia to potom počujú a uveria tomu. Vieme, že viacerí z vás nehráte túto hru o nedostatku rešpektu, ale my sme sa rozhodli… Môžeme hrať dobre aj zle a vy o tom informovať. Ak sa však vŕtate v súkromí niekoho a nie po prvý raz, je to už vážne. Preto sme sa rozhodli, že nechceme byť súčasťou tejto hry a nekomunikovať s médiami,“ povedal Messi za celé mužstvo Argentíny.

Dotknutý Lavezzi, ktorý v minulosti hrával aj za SSC Neapol či Paríž St. Germain, na twitteri naznačil, že kauzu nenechá bez povšimnutia. „Oznamujem, že proti Gabrielovi Anellovi podniknem právne kroky za jeho nepravdivé obvinenie a vážnu ujmu, ktorú spôsobil mne a mojej rodine.“

Bojkot médií nie je jedinou kontroverznou témou v súvislosti s tímom aktuálnych vicemajstrov sveta aj Južnej Ameriky. Len nedávno sa v médiách objavila zmienka o tom, že Lionel Messi si u trénera Edgarda Bauzu vydupal nenominovanie aktuálne najlepšieho strelca talianskej ligy Maura Icardiho. Absencia hráča Interu Miláno údajne nemá nič spoločné s jeho futbalovými kvalitami. Icardi je ženatý s Wandou Norovou, ktorá bola v minulosti partnerkou Maxiho Lópeza, dobrého kamaráta Lionela Messiho.

„Keď Messi vidí v reprezentácii niečo, čo sa mu nepáči, tak to povie. Tímu to však nijako neubližuje,“ povedal Edgardo Bauza ešte pred mesiacom v rozhovore pre televíznu stanicu Fox Sports. Popiera, že by nejakého hráča nenominoval iba preto, lebo ho niekto iný v tíme nemá rád: „Keď budem chcieť vybrať Icardiho, urobím to. Momentálne sú však v lepšej forme Gonzalo Higuaín a Lucas Pratto.“

Argentína proti Kolumbii prelomila dve negatívne série – štvorzápasovú bez víťazstva a 202 minút trvajúce gólové suchoty. Výber „Albiceleste“ v tabuľke juhoamerickej časti kvalifikácie MS 2018 poskočil na priebežné piate miesto (práve pred Kolumbiu) zaručujúce aspoň účasť v interkontinen­tálnom play-off. Na prvých štyroch postupových priečkach po skončení kvalifikačného roka 2016 v Južnej Amerike sú Brazília, Uruguaj, Ekvádor a Čile.

debata chyba
Viac na túto tému: #Lionel Messi #Ezequiel Lavezzi