Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Duda sa nevracia. Je to na zlosť, dali sme zaňho veľa peňazí, hnevá sa kouč

Počas víkendu mal slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda nastúpiť za rezervný tím Herthy BSC Berlín. Návrat 21-ročného stredopoliara na trávniky sa však odkladá, pretože sa opäť ozvalo jeho problémové koleno.

05.11.2016 22:12
Slovensko - Wales ME 2016 Foto: ,
Ondrej Duda.
debata

„V tréningu som videl, že čosi nie je v poriadku. V posledných týždňoch tvrdo pracoval, takmer ako v tréningovom kempe. Jeho telo bolo pripravené. Je to na zlosť, vydali sme veľa peňazí,“ cituje portál bild.de slová kormidelníka Herthy BSC Pála Dárdaiho na margo zdravotných problémov Slováka.

Isté je, že v nedeľu v zápase U23 medzi Herthou BSC a Cottbusom do hry nezasiahne. Duda už dva týždne trénoval s mužstvom, ale Dárdai musí konštatovať: „Teraz znova bojuje za seba.“ Podľa Bildu stál slovenský stredopoliar klub 4,2 milióna eur – za takéto peniaze prišiel v lete z poľskej Legie Varšava.

Ondreja Dudu pribrzdili po príchode do berlínskeho klubu problémy v oblasti kolena, pre ktoré doteraz pauzoval. Účastník ME 2016 a strelec prvého slovenského gólu na kontinentálnom šampionáte (do siete Walesu pri prehre 1:2) pôvodne figuroval v nominácii trénera SR Jána Kozáka na blížiaci sa zápas proti Litve (11. 11. v Trnave) v F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na MS 2018 do Ruska a na prípravný duel proti Rakúsku (15. 11. vo Viedni), napokon však na základe žiadosti Herthy zostal v Berlíne.

V klube rátali s tým, že po reprezentačnej prestávke bude 19. novembra k dispozícii v bundesligovom dueli s Augsburgom. Tento termín sa v tejto chvíli javí ako nereálny.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ondrej Duda