V Borčiciach padol rekord, postúpila Žilina

Na štadióne Iskry Borčice padol divácky rekord. Na futbalovom zápase bolo štyri razy viac divákov ako obyvateľov obce.

28.10.2015 16:10 , aktualizované: 17:06
futbal, futbalová lopta, futbalová bránka,... Foto:
Ilustračné foto

Stretnutie lídra druholigovej súťaže v skupine západ s MŠK Žilina sledovalo vyše dvetisíc divákov (podľa oficiálneho zápisu ich bolo presne 2011). Dohrávané stretnutie 4. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cupu sa pritom začalo o druhej popoludní a v dedinke neďaleko Nemšovej žije len 500 obyvateľov…

Popredné mužstvo najvyššej súťaže si bez väčších problémov poradilo s ambicióznym tímom, v ktorom je jedným z lídrov Miroslav Barčík, kedysi dlhoročná opora žilinského mužstva. Hostia vyhrali 3:0.

Už do prestávky viedli po Haskičovom (22. min) a Škriniarovom (33.) góle. Výhru favorita potvrdil osem minút pred koncom Jánošík. Žilinčania v nasledujúcom kole narazia na papierovo slabšieho súpera – treťoligové Vyšné Opátske.

Súboj v Borčiciach definitívne uzavrel pohárový program 4. kola, ktorý bol natiahnutý na niekoľko týždňov. V súťaži zostalo už len šestnásť mužstiev. Z nich je presná polovica z najvyššej súťaže.

Pohár už opustil MFK Skalica (ešte v augustovom 2. kole) a naposledy v šestnásťfinále trojica Trnava, Michalovce a Podbrezová. V piatom kole, ktorého väčšina zápasov sa uskutoční na budúci týždeň, vypadne minimálne jeden ďalší, pretože na seba narazia Zlaté Moravce a Myjava. Ostatných prvoligistov čakajú súperi z nižších súťaží. Trofej obhajujú Trenčania, ktorí sa o týždeň predstavia v Dolnom Kubíne.

FK Iskra Borčice – MŠK Žilina 0:3 (0:2)
Góly: 22. Haskič, 33. Škriniar, 82. Jánošík