Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sylvestr sa v tíme vytratil zo zostavy. Norimberg ho chce predať

Slovenský útočník Jakub Sylvestr z nemeckého druholigového futbalového klubu 1. FC Norimberg sa možno už do konca letného transferového obdobia presunie inam.

09.08.2015 16:58
Jakub Sylvestr Foto:
Jakub Sylvestr
debata

„Neprestávame sa rozhliadať po transferovom trhu aj z dôvodu, že nevieme, či nás jeden – dvaja hráči neopustia,“ citoval denník Bild trénera Bavorov Reného Weilera v článku s titulkom „Sylvestr – klub už hľadá jeho nasledovníka“.

Autor Nico Gelev pripomenul, že ešte v jesennej časti sezóny 2014/2015 to vyzeralo na dlhodobú kooperáciu aj zásluhou 6 gólov slovenského zakončovateľa, ten však medzičasom prišiel o miesto v základe a v pondelňajšom pohárovom dueli s Aalenom si zrejme zahrá len vďaka chorobe Dannyho Bluma.

Faktom teda je, že Norimberg sa už obzerá po Sylvestrovom pokračovateľovi, hlási ďalej Bild. Dodáva, že 26-ročný rodák z Banskej Bystrice ako hráč na protiútoky nezapadá do koučovej koncepcie. Na otázku, či pri zodpovedajúcej ponuke približne na úrovni 1 milióna eur pustia hráča preč, riaditeľ príslušnej sekcie 1. FCN Wolfgang Wolf uviedol: „Pred nastávajúcim pohárovým zápasom nebudeme diskutovať o personálnych záležitostiach.“

Jakub Sylvestr prišiel do Norimbergu v lete 2014 z Erzgebirge Aue za 1,7 milióna eur, zmluvu má ešte na rok. V minulosti tento odchovanec Jupie Podlavice pôsobil v spomenutom rodnom meste, Slovane Bratislava, Petržalke a chorvátskom Diname Záhreb.

debata chyba
Viac na túto tému: #Jakub Sylvestr #1. FC Norimberg