Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Dva ukazováky naznačili taliansku skazu

Neúspech. Slovo, ktoré v týchto dňoch spája dva veľké futbalové národy. Zloženie semifinále futbalových majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov je nasledovné: Portugalsko sa pobije o postup do finále s Nemeckom, v severskom derby zas Dáni vyzvú Švédov.

25.06.2015 17:08
Taliansko, Anglicko Foto: ,
Taliani aj Angličania boli po vzájomnom zápase sklamaní.
debata (2)

Chýba vám vo vyraďovacej fáze niektorá z veľmocí? Ak áno, oprávnene. A nie jedna.

Už po bojoch v základných skupinách sa s turnajom rozlúčila dvojica veľkých favoritov – Angličania i Taliani. Smútiť môžu najmä futbalisti z Apeninského polostrova, ktorí boli k postupu blízko. Zverenci Luigiho Di Biaggia zvládli svoj záverečný súboj a zdolali práve Albion (3:1). Nepomohli im však Portugalčania.

V prípade, že by víťaz B-skupiny vyhral nad Švédmi, tešili by sa z postupu Taliani. Severanom sa však podarilo minútu pred koncom vyrovnať (1:1) a odsunuli tak vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu (2:1) svojho soka na nepostupovú tretiu priečku. „Je to smutná, veľmi nepríjemná chvíľa. Toto sme si za všetku našu snahu nezaslúžili,“ vravel po záverečnom hvizde obranca Daniele Rugani.

Sedem minút pred tým, ako Švédi vyrovnali, mali Taliani dôvod na radosť. Portugalsko šlo do vedenia a Di Biaggio posielal svojim hráčom na trávnik jasný odkaz – jednu ruku zovrel v päsť, na druhej mal zodvihnutý ukazovák. „Portugalsko vedie 1:0,“ povzbudzoval svoj tím.

Lenže už onedlho sa zjavil ukazovák aj na jeho druhej ruke. „Je to obrovská škoda, sme sklamaní. Nevyšiel nám len úvodný duel so Švédmi, potom sme sa neustále zlepšovali a proti Anglicku podali skvelý výkon,“ smútil stredopoliar Marco Benassi, autor dvoch gólov v súboji s Anglickom.

Napriek víťazstvu tak Taliani neoslavovali. Niektorí ležali na trávniku, iní sedeli či objímali sa so spoluhráčmi. Úsmev by ste však nenašli na tvári ani jedného z nich. „Nemôžeme uveriť, že je po všetkom,“ krútil nechápavo hlavou brankár Francesco Bardi.

Okrem Talianov a Angličanov sa s turnajom rozlúčili aj Srbi a domáci Česi. Všetci stratili nádej na miestenku na budúcoročných olympijských hrách v Riu de Janeiro.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba