Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Vidal dostal štvormesačný trest, ale na Copa América môže hrať

Čilský futbalista Arturo Vidal (28) dostal štvormesačný trest odňatia slobody za svoju bujarú jazdu pod vplyvom alkoholu v hlavnom meste Santiagu.

17.06.2015 20:57
Arturo Vidal Foto: ,
Arturo Vidal na tlačovej konferencii po havárii v Santiagu.
debata

Na svojom červenom ferrari cestou z kasína havaroval a musel byť aj ošetrený v nemocnici. Spolu s manželkou však vyviazli iba s drobnými zraneniami. To všetko stihol stredopoliar Juventusu Turín deň po zápase na juhoamerickom šampionáte Copa América, v ktorom strelil dva góly do siete Mexika (3:3).

Podľa trénera národného tímu Čile Jorgeho Sampaoliho Vidal napriek trestu môže pokračovať v reprezentovaní Čile na prestížnom juhoamerickom šampionáte, ktorého hostiteľom je práve Čile. „Nemôžem len tak niekoho vylúčiť z tímu, keď urobí chybu. Nie som zodpovedný za to, čo robia hráči vo voľnom čase,“ povedal tréner Sampaoli.

Zo súdneho pojednávania s Vidalom vzišla informácia, že v krvi mal 1,21 gramu alkoholu na liter. Každá hodnota vyššia ako 0,8 g/l môže byť predmetom sankcie až do troch rokov odňatia slobody.

„Nanešťastie, stal som sa súčasťou dopravnej nehody. Všetci sme v poriadku. Vďaka, že ste o mňa prejavili starosť,“ napísal Vidal na svojom twitterovom konte. Vidal je momentálne s troma gólmi najlepším strelcom Copa América.

Neskôr sa futbalista slovne kajal: „Chcem sa ospravedlniť všetkým – spoluhráčom, členom realizačného tímu aj ľuďom v celej krajine. Rovnako to chcem adresovať všetkým ľuďom, ktorí sa ocitli v dopravnej nehode mojou vinou.“

debata chyba
Viac na túto tému: #Arturo Vidal #čílska futbalová reprezentácia