Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Muchu prešiel parný valec. Spoluhráč z reprezentácie Jakubko

Slovenský futbalový brankár Ján Mucha má po zrážke s reprezentačným kolegom z útoku Martinom Jakubkom narazené rebrá i nohu a zlomený zub.

24.04.2015 08:50
Ján Mucha Foto:
Ján Mucha.
debata

Nepríjemné zranenie utrpel hráč Arsenalu Tula v zápase ruskej najvyššej súťaže proti Amkaru Perm, v drese ktorého nastúpil Jakubko na záverečnú polhodinu. Tula aj vďaka výkonu Muchu vyhrala 1:0.

"Kubo bol zo mňa už nešťastný, chytil som mu totiž dve šance. Okrem víťazstva však mám na tento zápas aj iné spomienky. A to konkrétne zlomený zub, narazené rebrá a nohu. To všetko som ‚nakúpil‘ počas jednej zrážky práve s Jakubkom, do ktorej sa priplietol ešte jeden môj spoluhráč. Všetci traja sme išli po centrovanej lopte a takto to dopadlo. Momentálne ma všetko bolí, cítim sa, akoby ma prešiel parný valec,“ povedal v rozhovore pre denník Šport Mucha, ktorý ešte nevie, či bude môcť nastúpiť v nedeľu v súboji na ihrisku Zenitu Petrohrad.

Kmeňový hráč Krídel Sovietov Samara verí, že všetko bude do zápasu v poriadku.

Mucha v súčasnosti ťahá v ruskej lige sériu 289 minút bez inkasovaného gólu. Tula vyhrala posledné tri duely zhodne 1:0 a dostala sa mimo zostupových pozícií. „Dajme tomu, že už pomaly môžeme hovoriť o pohode. Zatiaľ to nie je zlé, ale ešte sme veľmi ďaleko od toho, aby sme mohli byť úplne spokojní. Podarilo sa nám pár dobrých výsledkov, ale treba zostať pri zemi. Situácia je ťažká, sedem mužstiev bojuje o udržanie v súťaži. Navyše máme ťažký žreb, takže ešte rozhodne nemáme vyhrané,“ upozornil v rozhovore pre Šport dlhoročný reprezentant.

Rodák z Belej nad Cirochou prišiel do Tuly počas zimnej prestávky z druholigovej Samary. O tom, kde bude pôsobiť po sezóne, sa zatiaľ nerozhodlo. Možnosti sú aj zotrvanie v Rusku či návrat do Poľska, kde je o jeho služby záujem. „Nevylučujem žiadnu možnosť. Teraz však ešte nemôžem nič konkretizovať,“ dodal pre Šport Mucha.

debata chyba
Viac na túto tému: #Ján Mucha #Martin Jakubko