Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Futbalová legenda Štibrányi: Vyhrať môžeme aj majstrovstvá Európy

Legenda československého futbalu Jozef Štibrányi sa pred piatkovým duelom Slovenska proti Luxembursku v Žiline v rámci kvalifikácie o postup na ME 2016 do Francúzska zúčastnil na besede s fanúšikmi národného tímu.

27.03.2015 19:34
Jozef Štibrányi Foto:
Jozef Štibrányi s kopačkami, v ktorých strelil gól Španielom.
debata

Vicemajster sveta z roku 1962 z Čile si zaspomínal na šampionát v ďalekej Južnej Amerike, kam československé mužstvo odchádzalo v pozícii outsidera.

„Išlo nás tam iba 18 hráčov namiesto 22, aby sa ušetrilo. Zo začiatku sme museli trénovať iba na dostihovej dráhe, kým nás odtiaľ nevyhnali. Nemali sme žiadneho maséra. Bývali sme v motoreste v horách. Akonáhle sme však ‚klepli‘ Španielov, mali sme aj normálne ihrisko,“ vyhlásil Štibrányi.

Strelec rozhodujúceho gólu v dueli proti Španielsku (1:0) prezradil recept na úspech v každom tíme: „Základom každého futbalového mužstva je dobrý kolektív. Naši futbalisti hrajú vo výborných kluboch, máme optimálnu konšteláciu tímu. Nemusíme sa báť nikoho. Pred zápasom s Luxemburskom je môj skromný tip, že vyhráme 5:0. Ba čo viac, myslím si, že môžeme vyhrať aj celé majstrovstvá Európy. V mužstve sú chlapci, ktorí sú vyrovnaní a čestní, nemajú v kabíne nepriateľov. Na hrudi nosia slovenský znak a to je tá najväčšia motivácia, nie peniaze.“

debata chyba
Viac na túto tému: #slovenská futbalová reprezentácia #Jozef Štibrányi