Orgán FIFA v stanovisku uviedol, že po mesiacoch rozhovorov so svedkami a zhromažďovania podkladov a materiálov má v úmysle uzavrieť predmetnú fázu vyšetrovania. Tím vedený šéfom vyšetrovacej komory Michaelom Garciom chce o šesť týždňov neskôr predložiť správu príslušným orgánom.
Britská tlač počas uplynulého víkendu vytiahla ďalšie obvinenia, že voľba Kataru za organizátora futbalových MS v roku 2022 bola kúpená. The Sunday Times sa odvolávajú na „stovky miliónov e-mailov, účtov a ďalších dokumentov“, ktoré poskytol človek z prostredia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) a ktoré údajne dokazujú, že bývalý katarský viceprezident organizácie Mohamed bin Hammam za podporu kandidatúry rozdal 5 miliónov dolárov. Bin Hammam bol 16 rokov členom exekutívy FIFA a jeho účinkovanie na futbalovej scéne sa skončilo po odhalení korupcie v rámci kampane pred voľbami prezidenta FIFA. O kontroverznom dejisku MS 2022 rozhodli v decembri 2010 členovia výkonného výboru FIFA, z ktorých traja už nie sú vo svojich funkciách. Z rôznych dôvodov sa z futbalového prostredia vytratili Brazílčan Ricardo Teixeira, Paraguajčan Nicolás Leoz a Trinidadčan Jack Warner, všetci boli známi korupčným správaním.
V súvislosti s novými obvineniami zareagoval viceprezident FIFA a šéf Africkej futbalovej konfederácie (CAF) Issa Hayatou, ktorý poprel, že mu poskytli bezplatné súkromné lekárske služby a iné formy pozornosti za podporu katarskej kandidatúry.
Katar v súboji o MS 2022 zdolal USA, Austráliu, Japonsko a Kórejskú republiku. Tá istá exekutíva v decembri 2010 vybrala aj hostiteľa MS 2018, Rusko zvíťazilo na úkor Anglicka, Portugalska so Španielskom a Belgicka s Holandskom.