Manchester United v FA Cupe skončil, Chelsea čaká Stoke City

Bývalý futbalista pražskej Sparty Wilfried Bony pomohol Swansea vyradiť Manchester United z anglického pohára FA Cupu. Dvadsaťpäťročný útočník z Pobrežia Slonoviny rozhodol nedeľný duel tretieho kola hlavičkou v poslednej minúte riadneho hracieho času.

05.01.2014 21:43
Manchester United, FA Cup, sklamanie Foto: ,
Sklamaní futbalisti Manchestru United po vypadnutí z FA Cupu.

Futbalisti Swansea tak prvýkrát v histórii vyhrali na Old Trafforde. K víťazstvu 2:1 im pomohla aj presilovka v posledných desiatich minútach po vylúčení domáceho Fabia. Zápas pritom smeroval k opakovaniu po tom, ako na vedúci gól Routledge z 12. minúty dokázal o dve minúty zareagovať Hernández. Zverenci trénera Davida Moyesa tak po novoročnej ligovej prehre s Tottenhamom nezvládli druhý duel po sebe.

Úlohu favorita splnila Chelsea, ktorá vyhrala 2:0 na ihrisku druholigového Derby County. Londýnčania sa v 4. kole stretnú so Stoke City. Líder najvyššej anglickej súťaže Arsenal Londýn doma privíta treťoligové Coventry, zatiaľ čo FC Liverpool si zmeria sily s lepším z dvojice Bournemouth a Burton. Kat Manchestru United Swansea City musí čakať na odvetu medzi Bristol Rovers a Crawley. Zápasy 4. kola sa uskutočnia cez víkend 25. a 26. januára 2014.