Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Vedenie Plzne nepustí Vrbu k reprezentácii

Po abdikácii Michala Bíleka z postu trénera českej futbalovej reprezentácie je najvážnejším adeptom na obsadenie tejto funkcie Pavel Vrba.

11.09.2013 17:04
Pavel Vrba Foto:
Pavel Vrba.
debata

Štyridsaťdeväťročný kouč má však platnú zmluvu s Viktoriou Plzeň a vedenie úradujúceho českého šampióna ho nechce uvoľniť.

„V nasledujúcich dňoch, týždňoch a mesiacoch sa úplne sústredíme na športové a organizačné zvládnutie zápasov v Lige majstrov a Gambrinus lige. Pavel Vrba je neoddeliteľnou súčasťou športového vedenia klubu a má s nami platnú zmluvu do júna 2015. Viktoria Plzeň samozrejme sleduje dianie okolo českej reprezentácie, napriek tomu akékoľvek úvahy o možnom uvoľnení Pavla Vrbu k národnému tímu sú v tejto chvíli absolútne vylúčené,“ cituje spravodajský server www.iDnes.cz slová generálneho manažéra Plzenčanov Adolfa Šádeka.

Rodák z Přerova Vrba vedie „viktoriánov“ už päť rokov a donedávna priemerný klub dotiahol k dvom českým ligovým titulom, dvojnásobnej účasti v skupinovej fáze Ligy majstrov a dvakrát aj k účinkovaniu vo vyraďovacích bojoch v Európskej lige UEFA. Vrba však nie je jediný kandidát spomedzi koučov z najvyššej českej súťaže, ďalšími adeptmi sú Jaroslav Šilhavý z Liberca a Vítězslav Lavička zo Sparty Praha.

„Logickou prvou voľbou na pozíciu reprezentačného trénera je Pavel Vrba. Preto nechceme špekulovať, čo by sa stalo, keby Pavel Vrba a Plzeň odmietli reprezentáciu,“ vyhlásil podpredseda predstavenstva „rudých“ Dušan Svoboda.

Isté je, že výkonný výbor Futbalovej asociácie Českej republiky (FAČR) sa nemusí ponáhľať s výberom nového kouča. Reprezentáciu Česka čakajú na jeseň ešte dva zápasy v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie. Česi už majú len minimálnu šancu prebojovať sa na svetový šampionát, bol by to však malý zázrak, keďže za v poradí druhými Bulharmi zaostávajú o štyri body. Vo zvyšných dvoch dueloch povedie ČR niekto z doterajšieho realizačného tímu. Očakáva sa, že na lavičku zasadne jeden z asistentov Josef Pešice, Tomáš Galásek.

debata chyba
Viac na túto tému: #Pavel Vrba #kvalifikácia MS 2014 #Michal Bílek #česká futbalová reprezentácia