Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Tittel sa môže vrátiť. Ak ho únia navrhne

Dušan Tittel, šéf Únie ligových klubov, ktorá riadi dve najvyššie futbalové súťaže na Slovensku, by mohol pokračovať v práci vo výkonnom výbore Slovenského futbalového zväzu.

01.10.2012 06:00
tittel Foto:
Dušan Tittel.
debata

Delegáti na konferencii SFZ minulý piatok v Banskej Bystrici Tittela nepotvrdili vo funkcii viceprezidenta pre profesionálny futbal, ktorú automaticky obsadil po zvolení za šéfa únie ešte vo februári 2011. Únia má vo výkonnom výbore štyri miesta, teraz by mala navrhnúť iného svojho zástupcu, ale keďže Tittel stojí na jej čele, nie je vylúčené, že opäť padne jeho meno, ak bude s kandidatúrou súhlasiť. Podľa nových stanov, ktoré delegáti schválili a budú platiť od januára 2013, už budú na konferencii rozhodovať o členoch výkonného výboru za úniu len jej zástupcovia.

O Tittelovi na banskobystrickej konferencii hlasovali dva razy, keďže prvá voľba priniesla procedurálne zmätky. Tittel potreboval na potvrdenie do funkcie podporu nadpolovičnej väčšiny, ale hlasovalo za neho len 57 prítomných (7 bolo proti, 73 sa zdržalo).

Únia ligových klubov (ÚLK) vydala vyhlásenie, v ktorom vyjadrila znepokojenie zo situácie, ktorá vznikla po konferencii. „Mimoriadne zlá finančná situácia SFZ, nerešpektovanie základných demokratických pravidiel pri jednotlivých voľbách a hrubé manipulovanie delegátov konferencie pri niektorých bodoch programu otvorili otázky ako ďalej so slovenským futbalom,“ hovorí sa vo vyhlásení ÚLK. Na budúci týždeň v utorok sa zíde prezídium únie a zaujme oficiálne stanovisko.

„Dlhodobo som upozorňoval, že vzťahy medzi zástupcami amatérskeho a profesionálneho futbalu nie sú dobré,“ reagoval na Tittelovo nepotvrdenie do funkcie prezident SFZ Ján Kováčik. „Nevnímam to, ako dobrý signál, že sa to udialo na konferencii. Tieto otázky sme si mali vydiskutovať predtým. Konferencia je však najvyšší orgán a rešpektujem rozhodnutie delegátov.“

V diskusii jeden z bratislavských delegátov Milan Lônčik položil aj otázku, či bude pokračovať v práci tréner reprezentantov do 21 rokov Ivan Galád. Už pred skončením kvalifikácie sa objavili hlasy, že končí, hoci s tímom postúpil do barážového súboja s Holandskom.

Šéf slovenského futbalu sľúbil, že Galád bude vo svojej práci pokračovať. „Má v zmluve opciu. Určite ju využijeme a podpíšeme s ním zmluvu aj na ďalší kvalifikačný cyklus,“ oznámil Kováčik.

debata chyba