Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Galis sa stal splnomocnencom vlády SR

Splnomocnencom vlády SR pre mládež a šport bude tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Dušan Galis, ktorý je v súčasnosti poslancom strany Smer-SD. Kabinet rozhodol o jeho vymenovaní na stredajšom rokovaní a zároveň schválil štatút splnomocnenca vlády pre mládež a šport.

20.09.2006 11:07
debata

Hlavnou úlohou splnomocnenca bude koordinovať a iniciovať práce súvisiace s prípravou koncepčných materiálov v oblasti mládeže a športu. Pôjde najmä o vytvorenie legislatívneho prostredia, a to zákona o mládeži a zákona o podpore športu.

Medzi ďalšie dôležité úlohy bude patriť budovanie infraštruktúry pre futbal a iné športy, príprava nového systému riadenia športu, realizácia a prepojenie národných programov v oblasti mládeže a športu so súvisiacimi programami v zdravotníctve, sociálnej oblasti, cestovnom ruchu a prevencii negatívnych javov v spoločnosti. Veľmi dôležitou úlohou splnomocnenca bude informovanie a komunikácia s odbornou verejnosťou.

Svoju činnosť bude splnomocnenec vykonávať v úzkej spolupráci so sekciou štátnej starostlivosti o šport a Úradom vlády SR. Systémovo bude začlenený do organizačnej štruktúry Ministerstva školstva SR.

Návrh na vymenovanie Galisa bol na programe vlády pôvodne už koncom augusta, z rokovania však bol vypustený.

debata chyba