Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Podbrezová vyriešila trénerskú otázku. Na lavičku prichádza staré známe meno

Novým trénerom A-tímu účastníka I. ligy FK Železiarne Podbrezová sa stal Vladimír Cifranič. ktorý na uvedenom poste nahradil Romana Skuhravého.

10.07.2024 14:29
Vladimír Cifranič Foto: ,
Vladimír Cifranič.
debata

Štyridsaťdeväťročný Cifranič už v minulosti pracoval pre družstvo z Horehronia v roku 2020, teraz s klubom podpísal kontrakt na dve sezóny. Informuje o tom oficiálny web šiesteho tímu uplynulej sezóny najvyššej slovenskej futbalovej sezóny.

Vladimír Cifranič začínal trénerskú kariéru v Trenčíne, po štyroch rokoch na poste asistentom sa tam stal aj hlavným kormidelníkom. Skúsenosti zbieral aj v Námestove, Púchove, Zlatých Moravciach a Žiari nad Hronom.

Lamine Yamal Čítajte viac No tak, nemôžeš povedať, že raz bude lepší ako Messi... A Yamal dal o tri sekundy gól. V čom slávneho velikána už dnes prekonal?

"Rozhodli sme sa pre trénera Cifraniča, ktorý už v našom klube predtým pôsobil. Jeho asistentom ostáva Štefan Markulík, celý realizačný tím ostáva nezmenený. Spoliehame sa aj na to, že ani jeden človek nie je v projekte nový, takže nastavenie nebude trvať dlho. Verím, že trénerovi sa bude dariť a bude úspešný. Prajem mu veľa šťastia,“ povedal generálny manažér klubu Miroslav Poliaček.

Potreba hľadať nového kouča v Podbrezovej vyvstala počas ostatného víkendu. V piatok večer sa totiž doterajší tréner Čech Roman Skuhravý rozhodol, že v tíme nechce pokračovať. Spravil tak iba tri týždne pred štartom novej sezóny.

Felix Zwayer Čítajte viac Na ostrovoch zúria kvôli semifinálovému rozhodcovi. Bellingham ho už obviňoval z korupcie

"Dôvod, ktorý ma viedol k tomuto neštandardnému kroku, si nechám pre seba. Nový klub v tom nie je a už teraz je to nepríjemná situácia pre všetky strany. Som vďačný, že som tu mohol pôsobiť, ale každý príbeh sa raz skončí. Ďakujem za nádherné tri roky, bola to jazda, ktorá ma veľa naučila,“ uviedol Roman Skuhravý pre Slovenskú televíziu.

Roman Skuhravý pôsobil v Podbrezovej od leta 2021 a hneď v prvej sezóne tím priviedol k postupu z druhej do prvej ligy. Po návrate do najvyššej domácej futbalovej súťaže obsadil klub štvrtú priečku a v ostatnom ročníku šiestu pozíciu. Hráčov Podbrezovej sa v jari dostali aj do semifinále Slovenského pohára.

Futbalové hviezdy na ME a ich atraktívne priateľky Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Rodinná pohoda, o to lepšie výkony na ihrisku....
debata chyba
Viac na túto tému: #FK Železiarne Podbrezová