Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Podbrezová prišla o trénera. Skuhravý skončil v klube na vlastnú žiadosť

Český futbalový tréner Roman Skuhravý opúšťa po troch rokoch FK Železiarne Podbrezová. V klube skončil na vlastnú žiadosť. Účastník Niké ligy na svojom webe informoval, že už hľadá za 49-ročného kouča náhradu.

06.07.2024 19:45
Roman Skuhravý Foto: ,
Roman Skuhravý pôsobil na lavičke Podbrezovej tri roky.
debata

Skuhravý prevzal kormidlo v Podbrezovej v júli 2021 a hneď vo svojej prvej sezóne dokázal doviesť tím do najvyššej súťaže.

V premiérovom ročníku v Niké lige skončili „železiari“ pod jeho vedením na štvrtom mieste, čo je najlepšie umiestnenie klubu v jeho vyše storočnej histórii. V uplynulej sezóne 2023/2024 obsadili Podbrezovčania šiestu priečku, zároveň dokráčali až do semifinále Slovenského pohára.

Kylian Mbappé Čítajte viac Le Penová zotrela Mbappého predvolebnú aktivitu: Francúzi sú unavení z poučovania o tom, ako majú hlasovať

„Tréner sa rozhodol nepokračovať ďalej v našom klube, ďakujeme mu za fantastickú robotu, ktorú pre nás urobil. Bude veľmi ťažké ho v pokročilom štádiu prípravy nahradiť. Budeme musieť veľmi rýchlo konať, pretože odchádzame na sústredenie. Situácia nie je jednoduchá, ale verím, že ju vyriešime najlepšie v rámci možností, ktoré máme,“ povedal pre klubový web generálny manažér „železiarov“ Miroslav Poliaček.

Skuhravý viedol Podbrezovú v 109 súťažných zápasoch. Z toho bolo 65 v Niké lige, 30 počas pôsobenia v 2. lige a 14 v pohárovej súťaži.

Zárobky slovenských futbalových klubov za 2022/23 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa tržieb klubov za...
debata chyba
Viac na túto tému: #Niké liga