Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Žilina prišla o svoj ofenzívny klenot, reprezentant zamieril k Hromadovi. Spartak získal osvedčené meno z Eredivisie

Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Timotej Jambor bude obliekať dres Rapidu Bukurešť. Dvadsaťjedenročný hrotový útočník po šiestich rokoch opúšťa klub MŠK Žilina a vyskúša si prvý zahraničný angažmán.

28.06.2024 15:41
Timotej Jambor Foto:
Timotej Jambor.
debata

Jambor odohral v drese „šošonov“ kompletné tri sezóny. V tej uplynulej nastúpil na 25 stretnutí, v ktorých strelil šesť gólov.

Od sezóny 2020/21 bol súčasťou A-tímu, pričom spolu absolvoval dovedna 87 zápasov s bilanciou 19 presných zásahov.

"Z Rumunska prišla ponuka, ktorá bola zaujímavá pre klub i samotného hráča. Rokovania boli preto rýchle.

‚Jambo‘ už má niečo odohrané v lige, je v ňom gólový potenciál a zároveň patrí do základnej zostavy slovenskej dvadsaťjednotky.

ohlasy 5 Čítajte viac Slovenský reprezentant mení klub, sťahuje sa do Berlína. Známa je aj prestupová čiastka

Momentálne je rumunský futbal na vzostupe, čomu nasvedčuje aj postup národnému tímu do osemfinále na ME.

Aj preto sa Timo rozhodol spraviť tento krok. Rapid má najvyššie ambície a ciele, pričom v začiatkoch mu môže pomôcť aj prítomnosť krajana Jakuba Hromadu.

Prajeme mu veľa šťastia, úspechov i gólov. Nech je tento prestup ďalším krokom k potenciálnemu posunu do atraktívnejšej ligy," uviedol pre klubový web športový manažér MŠK Karol Belaník.

Jambor je súčasťou výberu SR21, ktorý sa pripravuje na budúcoročný domáci európsky šampionát. S účastníkom rumunskej najvyššej súťaže, ktorý v predošlej sezóne skončil na 6. mieste, sa dohodol na zmluve na 3 roky s následnou opciou.

Danilo Pantič Čítajte viac Hral v Chelsea i Partizane. Srb sa upísal Trnave, no neposilní ju, prestup zmarili rodinné problémy

„Prišla ponuka, ktorú som sa rozhodol prijať a posunúť sa v kariére iným smerom. Na Žilinu však nikdy nezabudnem a stále ju budem sledovať a chalanom držať palce,“ poznamenal.

Na prestupovom trhu nezaháľali ani v Trnave. FC Spartak angažoval Belgičana Milana Corryna.

Dvadsaťpäťročný ofenzívny stredopoliar v uplynulom ročníku obliekal dres Almere City v najvyššej holandskej súťaži Eredivisie.

Corryn podpísal s Trnavčanmi dvojročnú zmluvu. Pôsobenie na Slovensku pre neho nie je neznámou, keďže v minulosti si zahral za AS Trenčín.

Džaba Kankava Čítajte viac V Slovane končí obľúbený legionár. Chceli sme, aby pokračoval, on si zvolil inú cestu, vraví Kmotrík

„Viem, aký je Spartak veľký klub, akú ma históriu a záujem z ich strany ma potešil,“ povedal po svojom príchode pre oficiálny web klubu.

V Trenčíne hrával aj so svojim terajším spoluhráčom Martinom Šulekom: „Prestup som s ním rozoberal a už sa naozaj teším, kedy si s ním, ale aj s novými spoluhráčmi zahrám na ihrisku.“

Corryn absolvoval v Trenčíne tri sezóny, v ktorých nastúpil spolu na 66 zápasov a strelil v nich sedem gólov.

"S Milanom sme boli v kontakte už dlhšie, keďže sme do mužstva chceli doplniť typologickú ‚desiatku‘. Jeho výhodou je, že pozná našu ligu a s niektorými chalanmi aj hrával.

Verím, že do mužstva rýchlo zapadne a bude prínosom aj na ihrisku," povedal hlavný tréner Michal Gašparík.

Možní súperi Slovana v Lige majstrov Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Slovan Bratislava obhájil titul a v sezóne...
debata chyba
Viac na túto tému: #prestup #mšk žilina #Spartak Trnava #Milan Corryn #Timotej Jambor