Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Krutá realita prestupového trhu. Unikli detaily o cene najlepšieho strelca Niké ligy

V pondelok sa definitívne uzatvorila prestupová sága okolo Róberta Polievku. Kapitán Banskej Bystrice zamieril do maďarského tímu MTK Budapešť, ktorý v poslednej sezóne skončil na 8. mieste.

19.06.2024 19:05
Róbert Polievka Foto:
Róbert Polievka bol kapitánom a najlepším strelcom najvyššej slovenskej súťaže.
debata (5)

28-ročný útočník, ktorý bol dlhodobo členom slovenskej futbalovej reprezentácie, bol niekoľko prestupových období v hľadáčiku majstrovského Slovana Bratislava. K dohode oboch zainteresovaných klubov nikdy neprišlo.

Ta sociálnej sieti X stránka Futbalové Zákulisie informovala, že Banská Bystrica mala za odchod svojho najlepšieho strelca získať iba 250-tisíc eur.

Albánsko Čítajte viac Parádny obrat Chorvátov, šok v nadstavení. Favorit z Balkánu nezvládol ani druhý zápas na ME

Podľa jeho bývalého agenta Michala Holeščáka za neho v zime ponúkala talianska Brescia 1,5 milióna eur, juhokórejský Jeonbuk 800-tisíc eur a Slovan Bratislava 600-tisíc eur," napísala stránka v príspevku.

V tomto prípade však prestup stroskotal, keďže slovenský tím požadoval peniaze naraz a nie vo forme splátok. Navyše takto pred rokom sa dokonca spomínala suma na úrovni jedného milióna eur za Polievku od Slovana.

Sumu 800-tisíc eur mal ponúknuť ešte aj turecký Demirspor. Slovan Bratislava chcel rodáka z Krupiny získať na hosťovanie s opciou na trvalý prestup.

Róbert Polievka bol spolu s Tigranom Barseghyanom najlepším strelcom Niké Ligy v sezóne 2023/24, keď v 27 zápasoch strelil 13 gólov. Vyzerá to tak, že vedenie stredoslovenského klubu pred rokom či pol rokom zaváhalo a získalo omnoho nižšiu čiastku, ako mohlo v predchádzajúcom období.

Futbalové hviezdy na ME a ich atraktívne priateľky Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Rodinná pohoda, o to lepšie výkony na ihrisku....
5 debata chyba
Viac na túto tému: #MTK Budapešť #Róbert Polievka #maďarská futbalová liga