Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pre fanúšikov bude MHD zadarmo, oznámili Kmotrík s Vallom. Šéf Slovana doniesol primátorovi špeciálny dres

Matúš Vallo prijal v pondelok v Primaciálnom paláci futbalistov ŠK Slovan Bratislava.

17.06.2024 20:55
Ivan Kmotrík, matúš vallo Foto:
Ivan Kmotrík priniesol bratislavskému primátorovi dres s jeho menom.
debata (1)

Primátor hlavného mesta poďakoval a zagratuloval klubu k šiestemu titulu za sebou a celkovo štrnástemu v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

Zároveň informoval o dohode s klubom, fanúšikovia budú môcť cestovať pred a po zápase mestskou hromadnou dopravou zadarmo.

„Belasí“ mali pred druhým FC DAC 1904 Dunajská Streda v konečnej tabuľke priepastný pätnásťbodový náskok a opäť budú opäť reprezentovať slovenský futbal v Lige majstrov (LM).

"Veľmi si to cením a je to veľké ocenenie našej práce za uplynulú sezónu. Znamená to pre nás veľmi veľa a je to záväzok do nadchádzajúceho ročníka, aby sme tu opäť o rok stáli.

Adrián Kaprálik Čítajte viac Brankár Rodák do Slovana neprestúpi. Belasí ponúkli za žilinský klenot rekordnú sumu

Snažíme sa dlhodobo reprezentovať Bratislavu najlepšie ako vieme. V rámci európskych súťaží a aj v domácej lige a vytvárame na Tehelnom poli kultúrne a športové prostredie," uviedol Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu.

Slovan sa s mestom zároveň dohodol na novinke. Cieľom je zvýšiť počet divákov na štadióne aj počas Niké Ligy. V minulom ročníku prišlo na Tehelné pole v priemere 5783 fanúšikov na zápas.

"Dohodli sme sa s klubom, že vstupenka na akýkoľvek zápas tímu zaručí fanúšikom cestu hromadnou dopravou zadarmo.

Konkrétne tri hodiny pred stretnutím a dve po zápase. Bude to platiť od prvého júla, resp. od novej ligovej sezóny.

Marek Rodák Čítajte viac Slovan lanári veľké posily: Do brány slovenský reprezentant, v útoku možno hrdina belasých

Zároveň sme sa dohodli na tom, že ak budú neskoré večerné stretnutia, naša MHD posilní niektoré linky, aby ľudia nemuseli čakať a dostali sa bez problémov domov," povedal Vallo, ktorý dostal od klubu dres s číslom 1 a vlastným menom.

„Absolútne fantastický darček,“ priznal s tým, že si rád príde pozrieť niektorý z duelov.

Aj Kmotrík ml. hodnotí dohodu s mestom veľmi pozitívne: "Toto je naozaj cesta ako dostať fanúšikov bezpečne na náš štadión a vedia sa potom vrátiť aj domov.

Bazilej - Slovan Čítajte viac Odchodom nahneval fanúšikov i vedenie Slovana. Po neúspešnom roku v Rusku sa vracia bývalá opora

Uľahčí im to mnoho vecí, či už s parkovaním alebo dopravou. Teším sa, že Bratislava sa takto otvára ku nám a hľadáme cestu spolupráce.

Už bolo povedané, že mesto a Slovan boli vždy späté. Verím, že do budúcnosti bude silnejšie a silnejšie."

„Belasí“ spoznajú v utorok (18. júna o 14.00 v Nyone) meno súpera v 1. predkole LM. Bude ním jeden z pätice Hamrun Spartans FC (Malta), FC Struga (Severné Macedónsko), FK Dečič (Čierna Hora), KF Egnatia (Albánsko), UE Santa Coloma (Andorra).

Súťaž bude mať nový formát a do skupinovej fázy postúpi až 36 tímov. Prvé zápasy sú na programe 9./10. júla, odvety 16./17. júla.

Možní súperi Slovana v Lige majstrov Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Slovan Bratislava obhájil titul a v sezóne...
1 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #matúš vallo #Ivan Kmotrík ml. #MHD zadarmo