Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Banskú Bystricu povedie klubový srdciar. Kto nedodrží pravidlá, bude mať problém, avizuje Bažík

Novým kormidelníkom futbalistov slovenského prvoligového klubu MFK Dukla Banská Bystrica sa stal Marek Bažík. Vo funkcii nahradil Mária Auxta, ktorý prišiel do klubu ešte ako asistent trénera Michala Ščasného.

17.06.2024 11:29
Marek Bažík Foto:
Marek Bažík.
debata

O príchode 48-ročného bývalého stredopoliara informoval klub na svojej oficiálnej stránke. Rodák z obce Čačín v banskobystrickom okrese je považovaný za jedného z klubových srdciarov.

V Dukle futbalovo vyrastal a neskôr na seniorskej úrovni tam absolvoval tri rôzne anabázy. "Uvedomujem si, do akej funkcie nastupujem.

Je to pre mňa veľká česť, no zároveň k tomu pristupujem veľmi zodpovedne, pokorne a s veľkým rešpektom. Je to zodpovednosť voči klubu, fanúšikom, aj mestu.

Dukla je klub, v ktorom som prežil veľa rokov, pracujú v ňom ľudia, ktorých mám rád,“ povedal Bažík pre oficiálny klubový web.

00 koláž Čítajte viac Čísla rastú, záujem o ligu bol najvyšší za dekádu. Po siedmich rokoch kraľuje návštevnosti iný klub ako Dunajská Streda

Medzi rokmi 2018 a 2023 bol Bažík trénerom slovenských mládežníckych reprezentácii. Viedol tímy do 17, 16 i 15 rokov.

Aktuálne si veľmi dobre uvedomuje, že pod Urpínom bude pracovať pod väčším tlakom ako pri mládeži. "Všetkých hráčov, a nielen tých skúsenejších, rešpektujem.

S niektorými som ešte hrával, tykáme si, no ja v tom nevidím problém. Hráčom povieme pravidlá hry, ktorých sa budeme držať a kto ich nebude rešpektovať, bude mať problém.

Chceme mať v mužstve zdravú, pracovnú atmosféru. Umelo si však žiadny rešpekt vytvárať nebudem, ani neviem, ako na to… ten buď máte, alebo nie,“ doplnil bývalý hráč Bažík.

Adrián Kaprálik Čítajte viac Brankár Rodák do Slovana neprestúpi. Belasí ponúkli za žilinský klenot rekordnú sumu

Nový kouč Dukly priznal, že jedným z jeho vzorov je aktuálny tréner poľskej reprezentácie Michal Probierz, ktorý ho pred viac ako dekádou viedol ako hráča v Polonii Bytom.

"Je to nenormálny „blázon“ do futbalu, veľký profesionál, dobrý stratég, výborný motivátor, s hráčmi to jednoducho vedel.

Vtedy som si ešte ako hráč hovoril, že takto nejako by mal asi vyzerať tréner. Asi som sa v ňom nezmýlil, pretože v súčasnosti je hlavným trénerom poľského národného mužstva,“ dodal Bažík, ktorého cieľom bude vylepšiť konečné umiestenie z uplynulej sezóny, v ktorej Banskobystričania skončili mimo hornej šestky na 8. mieste.

Majstrovské oslavy Slovana na Tehelnom poli Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Pozrite si, ako to vyzeralo na Tehelnom poli...
debata chyba
Viac na túto tému: #MFK Dukla Banská Bystrica #Niké liga #Michal Probierz #Marek Bažík