Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovan oznámil návrat dlhoročnej opory. Vraciam sa domov, tvrdí strelec jedného z najdôležitejších gólov

Jurij Medveděv sa po roku vrátil do Slovana Bratislava. Belasí potvrdili príchod bývalej opory na svojom oficiálnom webe. Kazašský obranca s českým pasom získal v drese Slovana päť majstrovských titulov a dva Slovenské poháre.

13.06.2024 16:13 , aktualizované: 16:31
417464956 968182381973621 1984310391825668673 n Foto:
Jurij Medveděv s Ivanom Kmotríkom mladším.
debata

"Vraciam sa späť domov, do klubu, kde som prežil krásne obdobie a do Bratislavy, kde sa mi narodil syn. Verím, že aj moje druhé pôsobenie v belasom bude úspešné, a bude sa nám spoločne dariť a naplníme ciele, ktoré má klub stanovené.

Je to krásny pocit, byť opäť na Tehelnom poli, kde som za Slovan odohral veľa pamätných zápasov. Teším sa aj na bývalých spoluhráčov a realizačný tím.

Som veľmi rád, že som späť," uviedol 27-ročný Medveděv, ktorý sa so Slovanom dohodol na trojročnom kontrakte.

"Jurij Medveděv bol našou dlhoročnou oporou a dôležitým hráčom. Sám prejavil záujem o návrat domov a z pohľadu klubu by bola škoda nevyužiť možnosť získať takto kvalitného hráča.

Ivan Kmotrík a Róbert Mak Čítajte viac Prestup roka do našej ligy. Slovan získal dlhoročnú oporu slovenskej reprezentácie

Futbalový život jednoducho prináša aj takéto príbehy a sme veľmi radi, že Jurij začne svoj druhý úsek kariéry v Slovane. Veríme, že bude prinajmenšom rovnako úspešný ako ten prvý.

Jurij prichádza späť do známeho prostredia, v podstate ako domov, čo je výhoda z pohľadu adaptácie.

Získavame v ňom kvalitnú alternatívu na kraj obrany i potrebné zvýšenie konkurencie, ktoré je nevyhnutné z pohľadu počtu zápasov, ktoré sú pred nami. Dohodli sme sa na trojročnom kontrakte," povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Medvedev sa zapísal do moderných dejín klubu gólom v odvete play-off Európskej ligy 2019/20 na pôde PAOK FC, kedy strelou spoza šestnástky nasmeroval Slovan za postupom do skupinovej fázy.

Bazilej - Slovan Čítajte viac Odchodom nahneval fanúšikov i vedenie Slovana. Po neúspešnom roku v Rusku sa vracia bývalá opora

Slovan opustil po sezóne 2022/2023, keď zamieril do ruského PFC Soči. Už výber klubu z krajiny, ktorý napadol svojho suseda a kvôli tomu jeho tímy ani reprezentácie nemôžu pôsobiť v medzinárodných súťažiach a kvalifikáciách o veľké turnaje, zdvihol obočie a u niektorých priaznivcov Slovana aj žlč.

Niekdajšieho českého mládežníckeho reprezentanta počas pôsobenia v Slovane navyše zastupovala spoločnosť Global Sports, ktorá odmieta robiť prestupy do Ruska.

Preto sa Medveděv údajne za búrlivých okolností dohodol s inou agentúrou a prestup do najvyššej ruskej súťaže skompletizoval, čo vraj nepozdávalo ani vedeniu Slovana.

Pôsobenie v Rusku však nemalo dlhé trvanie. Soči bolo v uplynulej sezóne beznádejné posledné a z prvej ruskej ligy vypadlo.

Po návrate Róberta Maka zo Sydney a ide o druhú oficiálnu posilu belasých. Slovan pracuje aj na prestupe 24-ročného stredopoliara Aljošu Matka z NK Celje.

Možní súperi Slovana v Lige majstrov Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Slovan Bratislava obhájil titul a v sezóne...
debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #ŠK Slovan Bratislava #Ivan Kmotrík #Jurij Medveděv