Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Predĺžia zmluvy v Slovane Kašia s Kankavom? Kmotrík prezradil, kde ešte hľadajú posily

Futbalisti úradujúceho slovenského majstra ŠK Slovan Bratislava začali v pondelok letnú prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2024/25 aj s mladíkmi z akadémie.

10.06.2024 19:15
SR Futbal NL 1. kolo Košice Slovan KEX Foto:
Dôležití muži Slovana: Tréner Vladimír Weiss st. a generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.
debata

„Belasí“ absolvovali v hustom daždi úvodný tréning na ihrisku s umelou trávou. V stredu ich čaká fyzické testovanie, a následne ďalšie dva bloky letnej prípravy. Informácie priniesla webstránka skslovan.com.

Prípravu začali hráči s platnými kontraktmi, doplnení o mladíkov z akadémie. Po vypršaní hosťovaní sa na Tehelnom poli hlásili obranca Siemen Voet, ktorý strávil uplynulú sezónu v holandskej Fortune Sittard, a ofenzívny univerzál Adler Da Silva.

Ivan Kmotrík a Róbert Mak Čítajte viac Prestup roka do našej ligy. Slovan získal dlhoročnú oporu slovenskej reprezentácie

Ten bol od septembra v druholigovom poľskom klube Stal Rzeszów a momentálne sa zotavuje po zranení. Slovan oznámil v pondelok aj príchod slovenského útočníka Róberta Maka, ktorý strávil predošlé dve sezóny v Sydney.

„Dnes sme sfinalizovali príchod Róberta Maka, a sme v záverečnej fáze rokovaní o predĺžení zmlúv pre Gurama Kašiu a Jabu Kankavu. Rovnako blízko sme k dotiahnutiu ďalšej posily do defenzívnych radov,“ skonštatoval generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. ohľadom doterajších i prebiehajúcich pohybov v kádri.

„Máme rozpracované viaceré rokovania, situáciu trochu komplikujú majstrovstvá Európy, ktoré zbrzďujú proces finalizácie príchodov. Riešime brankársky post, kde sme v rokovaní s viacerými menami, radi by sme to uzavreli čo najskôr. Chceme sa posilniť aj na ďalších pozíciách, či už v obrane, strede poľa a verím, že aj v útoku. Všetko je otvorené, mnohé kluby vyčkávajú práve z dôvodu blížiaceho sa európskeho šampionátu. Vieme, čo nás čaká, a chceme sa na to čo najlepšie pripraviť,“ povedal generálny riaditeľ „belasých“.

Rob Page Čítajte viac Slovákom sme góly darovali sami. Tréner Walesu čelí kritike za vysokú prehru v Trnave

Slovanu chýbali na úvodnom zraze piati hráči, ktorí majú reprezentačné povinnosti. Juraj Kucka, David Strelec a Guram Kašia smerujú na majstrovstvá Európy, Cesar Blackman je s panamským národným tímom a Nino Marcelli so slovenskou reprezentáciou do 21 rokov.

„Hráčov sme po troch týždňoch privítali a absolvovali sme prvý nábehový tréning. Príprava je rozdelená do troch cyklov. Po kratšom prvom sa presúvame na sústredenie, ktoré bude zamerané viac na rozvoj kondičných a silových schopností. Nasledovať bude herné sústredenie v Rakúsku s troma kvalitnými súpermi. Nie sme ešte kompletní, piati hráči sú s reprezentáciami, Filip Lichý sa vracia do nábehového tréningu. V priebehu desiatich dní do herného sústredenia chceme naplniť to, čo máme naplánované z pohľadu fyzickej pripravenosti mužstva,“ skonštatoval Boris Kitka, asistent trénera.

Na rakúskom hernom sústredení na Slovan čakajú prípravné zápasy s Ludogorcom Razgrad, Blau-Weiss Linz a rumunským Klužom. Záverečná previerka pred štartom predkôl európskych pohárových súťaží je naplánovaná na 3. júla na Tehelnom poli, súper rekordného tridsaťnásobného majstra bude čoskoro definitívne známy.

Zoznam hráčov na štarte letnej prípravy A-tímu ŠK Slovan Bratislava:
Adam Hrdina, Andrej Mikoláš, Martin Trnovský, Kenan Bajrič, Tigran Barseghjan, Samuel Habodasz, Elvis Isaac, Jaba Kankava, Maximilián Marko, Maxim Mateáš, Samuel Noel Murár, Lukáš Pauschek, Kyriakos Savvidis, Marko Tolič, Alexander Tóth, Siemen Voet, Matúš Vojtko, Vladimír Weiss ml., Kevin Wimmer + Filip Lichý (po zranení), Adler Da Silva (po zranení), Sharani Zuberu (po zranení)

Plán prípravných zápasov A-tímu ŠK Slovan
23. jún: Ludogorec Razgrad – ŠK Slovan, prípravný zápas v Rakúsku

26. jún: Blau-Weiss Linz – ŠK Slovan, prípravný zápas v Rakúsku

29. jún: CFR Kluž – ŠK Slovan, prípravný zápas v Rakúsku

3. júl: predbežný termín generálky, súper vo finálnom štádiu rokovaní

Rebríček návštevnosti futbalovej Niké ligy 2023/24 Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
Zápasy slovenskej futbalovej Niké ligy sa...
debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Ivan Kmotrík ml. #Niké liga