Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Na Tehelné pole má prísť ofenzívne eso: Už sa dohodol na zmluve so Slovanom, píšu Slovinci

Má 24 rokov, hráva na pravom kraji stredu poľa a je veľmi ofenzívny. Novou posilou Slovana Bratislava by sa mal stať s 18 gólmi najlepší strelec slovinskej najvyššej súťaže Aljoša Matko.

06.06.2024 11:37 , aktualizované: 12:27
Aljoša Matko. Foto:
Novou posilou Slovana by sa mal stať 24-ročný Aljoša Matko.
debata (4)

Ako informoval slovinský portál nogomania.com, Matko by mal byť súčasťou výmeny medzi slovenským a slovinským futbalovým majstrom. Slovan by mal poslať do NK Celje okrem finančnej kompenzácie aj dôležitého hráča.

Už v apríli prišli slovinské média s informáciou, že Slovan sa pokúša získať jednu z najväčších hviezd tamojšej najvyššej súťaže, ktorá prešla všetkými mládežníckymi reprezentáciami Slovinska.

Kylian Mbappé a Milan Škriniar Čítajte viac Škriniar ako Lewandowski. Slovák sa ocitol na unikátnom zozname, vládne mu Mbappé

Matko sa stal najlepším strelcom úradujúceho šampióna, preto niet divu, že okrem „belasých“ prišli ponuky i z iných tímov, pričom sa spomínal najmä švajčiarsky Bazilej. No všetko nasvedčuje tomu, že ofenzívne eso zakotví na Tehelnom poli.

„Aljoša Matko sa už dohodol na zmluve so slovenským majstrom Slovanom Bratislava! Prestup je už naozaj blízko k realizácii a súvisí s príchodom Marka Toliča do Celje,“ napísal spomínaný web.

Tomáš Rigo Čítajte viac Pred rokom by som neveril, že mám šancu na EURO. Najbližšie noci veľa nenaspím

Nogomania taktiež tvrdí, že hráča „belasých“ chce v mužstve i tréner slovinského majstra a výmena by sa mala zrealizovať v najbližších dňoch, pričom Slovan by mal poslať do Slovinska aj finančný doplatok. O konkrétnej sume portál neinformuje.

Podľa portálu transfermarkt je hodnota futbalistu NK Celje rovný milión eur, Toličovi určil o 300-tisíc eur vyššiu cenu. Web však určuje len orientačné ceny hráčov a v prípade dvojice Matko – Tolič je prestupová hodnota vyššia u prvého menovaného. Dôležitú úlohu v tom zohráva vek, Tolič je o tri roky mladší.

Možní súperi Slovana v Lige majstrov Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Slovan Bratislava obhájil titul a v sezóne...
4 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Aljoša Matko