Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pri najlepšom hráčovi ligy sa zhodli fanúšikovia aj experti. Tradičnú anketu ovládli futbalisti belasého majstra

Najlepším hráčom skončeného ročníka futbalovej Niké ligy sa stal Juraj Kucka. Tridsaťsedemročný stredopoliar majstrovského ŠK Slovan Bratislava vyhral anketu prvýkrát v kariére.

19.05.2024 21:45
Jedenástka roka 2023/2024 Foto:
Jedenástka roka Niké ligy za sezónu 2023/24.
debata

Na tróne nahradil svojho klubového spoluhráča Vladimíra Weissa mladšieho, pričom najviac hlasov získal aj od fanúšikov.

Objavom sezóny sa stal ďalší hráč „belasých“ Nino Marcelli a dominanciu Slovana v ankete podčiarkol Vladimír Weiss starší, ktorý sa opäť stal najlepším trénerom v najvyššej slovenskej súťaži.

Slovanisti oslávili titul po poslednom kole futbalovej ligy
Video

Zastúpenie na nedeľnom slávnostnom vyhlásení ankety Jedenástka sezóny Niké ligy 2023/2024 mala až polovica klubov.

Štyria futbalisti sú z kádra Slovana, traja z FC Spartak Trnava a po jednom hráčovi majú v jedenástke FK Železiarne Podbrezová, FC DAC 1904 Dunajská Streda a MFK Dukla Banská Bystrica.

Michal Gašparík Čítajte viac Už rozumiem Kmotríkovi, toto je zatrpknutá postkomunistická krajina! Tréner Trnavy si po zápase podal kritikov

Najlepším brankárom sa stal Dominik Takáč z trnavského Spartaka, ktorý získal len o jeden hlas viac ako druhý Ľubomír Belko (MŠK Žilina).

V strede obrany sa nachádza dvojica z radov aktuálneho majstra Kenan Bajrič a Guram Kašia. Na kraji ich dopĺňajú Matúš Kmeť z Trenčína a Yhoan Andzouana z DAC-u.

V strede poľa dostali najviac hlasov Peter Kováčik z Podbrezovej, Tigran Barseghjan zo Slovana, Adrian Zeljkovič (Spartak Trnava) a Kucka, ktorého do Jedenástky sezóny zaradili všetci hlasujúci.

Svoju pozíciu v najlepšej jedenástke obhájil útočník Banskej Bystrice Róbert Polievka a post hrotového útočníka obsadil Michal Ďuriš (Spartak Trnava).

David Strelec Čítajte viac Slovensko opustil za dva milióny. Slovan vykúpil útočníka z Talianska. Padol verdikt o Kuckovi

Najlepším hráčom sa stal premiérovo Juraj Kucka, ktorý zároveň získal aj Cenu fanúšika pre osobnosť Niké ligy. O nej rozhodujú fanúšikovia prostredníctvom online hlasovania na webe tvnoviny.sk.

Nestarnúci „Kuco“ patril medzi opory Slovana, ktorý získal šiesty majstrovský titul v rade a prebojoval sa do play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy.

V ňom bol nad jeho sily Sturm Graz. Kucku v závere sezóny vyradilo zranenie a momentálne tvrdo pracuje na tom, aby bol fit na ME.

„Sezóna bola lepšia, ako som si predstavoval. Dnes som získal tri ocenenia, veľmi ma to prekvapilo. Každý deň ‚makám‘ na tom, aby moje zranenie vydržalo záťaž.“

Róbert Mak Čítajte viac Slovan pracuje na posilách. Enklávu tridsiatnikov by mohol rozšíriť slovenský reprezentant v nemilosti

Smerom k ME vyjadril Kucka túžbu, aby Slováci ukázali svoju tvár. „Chceme v Nemecku predviesť dobrý futbal a kam sa dostaneme, tam sa dostaneme. Cieľ je v prvom rade dobre reprezentovať Slovensko,“ dodal Kucka.

Brankár Takáč vychytal v uplynulom ligovom ročníku až 14-krát čisté konto a výrazne prispel k tomu, že Trnava inkasovala najmenej gólov zo všetkých tímov.

Sobotný duel s Podbrezovou (5:0), v ktorom si zaistil tretiu priečku a miestenku v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy, bol pre neho zrejme posledný v trnavskom drese.

Záujem o jeho služby má Viktoria Plzeň. "Je veľmi pravdepodobné, že to bol môj posledný zápas za Spartak.

FC Košice Čítajte viac Dramatický záver Niké Ligy. Žilina doma zlyhala a pripravila sa o Európu, Košice zostávajú medzi elitou

Mal som debatu s viacerými ľuďmi, tiež to vidia a cítia, že potrebujem niečo nové, nejaký impulz v živote a futbale," vyjadril sa Takáč k možnému letnému prestupu.

Ďalší člen najlepšej jedenástky sezóny Peter Kováčik z Podbrezovej bude v novej sezóne pôsobiť v talianskom Come, ktoré si zaistilo postup do Serie A.

„O miesto sa pobijem, čaká ma samozrejme väčšia konkurencia. Som odhodlaný tvrdo makať, pracovať na tréningu aj mimo nich, verím, že sa presadím a budem Seriu A hrávať,“ uviedol Kováčik.

BONUS_ŠK Slovan 2 Čítajte viac Weissa mladšieho vystriedal na tróne spoluhráč. Kto sa stal najlepším hráčom ligy?

Po minuloročnej premiére Tribúny slávy pribudli k trom jej členom ďalšie mená. Svoje čestné miesto v sezóne 2023/2024 na nej zaujali Juraj Halenár (in memoriam) v kategórii hráč, Dušan Galis v kategórii tréner a Rudolf Janček v kategórii osobnosť.

Cenu pre najlepšieho rozhodcu získal Ivan Kružliak, ktorý sa predstaví aj na ME v Nemecku.

V ankete Jedenástka sezóny hlasovali hlavní tréneri účastníkov Niké ligy, prezident Únie ligových klubov, zástupcovia SFZ (tréner SR 21, technický riaditeľ a zástupca trénerov vo Výkonnom výbore), prezident Únie futbalových trénerov Slovenska, prezident Klubu ligových kanonierov, prezident Únie futbalových profesionálov a predstaviteli­a médií.

O najlepších arbitroch rozhodovali svojimi hlasmi aj pozorovatelia rozhodcov SFZ v spolupráci s Asociáciou rozhodcov SFZ.

PREHĽAD OCENENÝCH:
Najlepší hráč: Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava)
Najlepší tréner: Vladimír Weiss st. (ŠK Slovan Bratislava)
Najlepší strelec: Tigran Barseghjan (ŠK Slovan Bratislava) a Róbert Polievka (MFK Dukla Banská Bystrica) – obaja 13 gólov
Cena fanúšika, osobnosť Niké ligy: Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava)
Objav sezóny: Nino Marcelli (ŠK Slovan Bratislava)
Cena fair play: MŠK Žilina
Najlepší rozhodca: Ivan Kružliak
Najlepší asistent rozhodcu: Ján Pozor

TRIBÚNA SLÁVY:
Juraj Halenár (in memoriam): v kategórii hráč
Dušan Galis: v kategórii tréner
Rudolf Janček: v kategórii osobnosť

JEDENÁSTKA SEZÓNY NIKÉ LIGY 2023/24:
Brankár: Dominik Takáč (FC Spartak Trnava, 7 hlasov)
Obrana: Matúš Kmeť (AS Trenčín, 5 hlasov), Kenan Bajrič (ŠK Slovan Bratislava, 10 hlasov), Guram Kašia (ŠK Slovan Bratislava, 17 hlasov), Yhoan Andzouana (FC DAC 1904 Dunajská Streda, 18 hlasov)
Stred poľa: Peter Kováčik (FK Železiarne Podbrezová, 11 hlasov), Juraj Kucka (ŠK Slovan Bratislava, 25 hlasov), Adrian Zeljkovič (FC Spartak Trnava, 9 hlasov), Tigran Barseghjan (ŠK Slovan Bratislava, 24 hlasov)
Útočníci: Róbert Polievka (MFK Dukla Banská Bystrica, 18 hlasov), Michal Ďuriš (FC Spartak Trnava, 13 hlasov)

Zárobky slovenských futbalových klubov za 2022/23 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa tržieb klubov za...
debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #ŠK Slovan Bratislava #Juraj Kucka #Niké liga #jedenástka roka