Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slovensko opustil za dva milióny. Slovan vykúpil útočníka z Talianska. Padol verdikt o Kuckovi

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava aktivoval opciu na prestup Davida Strelca, ktorý sa definitívne vracia do svojho materského klubu. Vedenie klubu s ním podpísalo kontrakt do roku 2028.

17.05.2024 17:43 , aktualizované: 18:53
David Strelec Foto:
David Strelec zaznamenal v tejto sezóne 13 gólov.
debata (2)

Dvadsaťtriročný reprezentant prišiel vlani v lete na hosťovanie s opciou z talianskej Spezie. "Teším sa, že David Strelec sa po hosťovaní stáva opäť naším kmeňovým hráčom. Aktivovali sme opciu a získali sme ho späť z talianskej Spezie.

V Davidovi vidíme naďalej obrovský potenciál zlepšovať sa a rásť, pričom obe strany mali záujem, aby pokračoval v Slovane, pravidelne hrával, a bol platnou súčasťou tímu. Rovnako vnímame jeho potenciál presadiť sa v slovenskej reprezentácii. Je to náš odchovanec, chce nosiť belasý dres. Dohodli sme na spolupráci prinajmenšom do roku 2028," pre klubový web povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Milan Borjan Čítajte viac Zmeny v majstrovskom Slovane: Kmotrík prezradil mená hráčov, ktorí končia na Tehelnom poli

Strelec je odchovanec Slovana, kde prešiel akadémiou a mládežníckymi kategóriami. V A-mužstve debutoval v sezóne 2018/19 a v lete 2021 prestúpil do Spezie podľa portálu Transfermarkt za 2,28 milióna eur. Je aj členom širšieho kádra slovenskej reprezentácie. V končiacej sezóne si pripísal 13 presných zásahov, ku ktorým pridal 10 asistencií.

„Už keď som sem v lete prichádzal, tak som vedel, že to bude fajn. Som doma. Sezóna mi futbalovo vyšla, aj keď viem, že to môže byť vždy lepšie. Verím, že už tá ďalšia bude lepšia, a budeme spoločne úspešní. Teším sa, že zostávam doma v Slovane,“ vyjadril sa Strelec.

Kucka ostáva v Slovane

Slovenský futbalový repezentant Juraj Kucka bude pôsobiť v Slovane Bratislava aj v nasledujúcej sezóne. Klub o tom informoval v piatok na svojej oficiálnej stránke. „Som nesmierne šťastný, že Juraj Kucka pokračuje vo svojej kariére v belasom drese. Od svojho príchodu sa stal futbalovo i ľudsky prakticky nenahraditeľnou súčasťou nášho mužstva,“ uviedol generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Slovan v piatok informoval aj o ďalších troch hráčoch, ktorí zostanú v jeho kádri v nasledujúcej sezóne. Klub predĺžil zmluvy so slovinským obrancom Kenanom Bajričom do roku 2028 a na nasledujúcu sezónu aj s Lukášom Pauschekom.

Zároveň si uplatnil opciu na Marka Toliča, s ktorým podpísal kontrakt do roku 2026. Naopak, dres úradujúceho šampióna Niké Ligy nebudú ďalej obliekať brankár Milan Borjan a obrancovia Richard Križan a Spyros Risvanis.

Zárobky slovenských futbalových klubov za 2022/23 Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa tržieb klubov za...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #ŠK Slovan Bratislava #Dávid Strelec #Niké liga